Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam betegsége miatt...

A kisfiam betegsége miatt "közgyógyellátásra" lettünk jogosultak, pontosan mit jelent ez? Mennyi kedvezmény illet meg bennünket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Magasabb családi pótlék 25 vagy 26.000 ,ingyenes utazás neki mindenre plussz a kisérőjének.Ingyenes gyógyszerek.Ha kicsi még és a betegsége fennáll akkor 10 éves koráig kapod a gyest.Mi baja a kicsinek?
2011. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Autoimmun betegség,izületi és egyéb megjelenési formákkal.(szemgyulladás,nyálkahártyagyulladások,véres széklet,belázasodás 40 fok közelében 4 napig minden hónapban stb. )
2011. máj. 15. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok de nem csak a közgyógyot állapították meg ugye hanem a tartós betegséget is mert amiket felsoroltam járandóságokat ez tartós betegeknél érvényes.Csak azért gondoltam mert ugy tudom a közgyógyot csak tartósan betegek tarhatják meg.Jobbulást kívánok.
2011. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen a tartós betegséget is.
2011. máj. 15. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy szívesen!
2011. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM.
2011. máj. 15. 21:54
 7/9 anonim ***** válasza:

23.300 Ft az emelt családi pótlék.

Az utazási kedvezmény, amit az emelt családis határozattal kapsz/kaptál, 90%-ra jogosítja a gyermek 1 kísérőjét és a gyermeket, amikor már fizetnie kell az utazásért. (Buszon, vonaton.)

A BKV-n ingyenesen utazhattok ezzel a kártyával.

A közgyógy igazolványt a TB-nél kell igényelni. Kell hozzá a szakorvostól egy gyógyszerlista, amit lezárt borítékban kapsz meg. Ezzel a borítékkal és a határozattal be kell menned az Önkormányzathoz az ezzel foglalkozó ügyintézőhöz. Ott ki kell tölteni 2 db papírt, aztán ők intézik a többit.

Mivel a gyereked autoimmun betegségben szenved, maximális támogatást fogtok kapni, azaz havi 6000 Ft gyógyszertámogatást. Pontosabban ezt azokra a gyógyszerekre lehet felhasználni, amik állandó szerei a kicsidnek, amelyeket a szakorvos a lezárt borítékban javasolt.


Mi már 3 hete beadtuk az igénylést a TB-hez, azért tudom ennyire.

2011. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Utolsónak!


Nem csak azokat a gyógyszereket lehet felíratni ami a gyógyszerlistán van, hanem más akut (közgyógyra felírható) gyógyszereket is. Az a lista csak a havi, ill. eseti támogatás megállapításához kell.

Közgyógyra lehet pl. gyógyászati segédeszközt is íratni.

(pl: inhalátor, méretre készíttetett ortop cipő stb... )

(Az inhalátor saját tapasztalat.)


Kedves kérdező!

Az igénylés menetét leírták. Kaptok egy plasztik kártyát 2 éves lejárattal, amire a megállapított havi támogatást, és az eseti támogatást arányosan szétosztva negyedévente töltik fel. Első feltöltés már rajta lesz, és a fel nem használt keret halmozódik. (Kb 2-3 nap múlva már használhatjátok is) Azokat a gyógyszereket amit közgyógyra írnak fel (csak háziorvos ill. a gyerekháziorvos)ingyen kapjátok meg a patikában.(előfordulhat pár 10 ft-os költség, de nem jellemző)


FONTOS!!! A kártyát el kell vinni háziorvoshoz ill. a gyerekháziorvoshoz, és az első alkalommal a patikába is.

(különben honnan tudhatnák, hogy jogosultak vagytok-e rá?)

Minden receptkiváltásnál a blokkon rajta lesz a következő feltöltés időpontja, lejárati idő és a maradványösszeg a TAJ szám mellett.


2 év lejártával új jogosultságot kell igényelni a már megismert módon. A felhalmozódott összeg ekkor elvész, ugyanis a jogosultság nem hosszabbítható meg, így az összeg sem vihető át.


Általában az orvosokkal lehet, beszélni és kb. fél évvel a lejárat előtt el lehet kezdeni halmozni otthon a gyógyszereket. Nem mindegyik orvos ilyen, de ők sem akarják, hogy a gyerek esetleg gyógyszer nélkül maradjon. Általában, nem egyszerre, de felírják a gyógyszereket...


Érdemes figyelembe venni az ügyintézési időt is. (30 nap) Legalább ennyivel előbb el kell kezdeni az újabb igénylést.


Remélem segítettem! Szép napot!

2011. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.


Utolsónak köszi az infót és annyit pontosítanék a sajátomon, mivel most kaptuk meg a határozatot, hogy nem 6000, hanem 12000 Ft a maximális keret.

2011. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!