Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen esetben mi kerül a...

Ilyen esetben mi kerül a táppénzes papírra?

Figyelt kérdés
Ha pszichiátriára kerülök (öngyilkossági kísérlet miatt), akkor van rá lehetőség, hogy a táppénzes papíron a háziorvosom szerepeljen, ő adja ki, vagy mindenképp az ellátó intézmény neve fog rajta szerepelni? Nem szeretném, hogy megtudják, hogy hol vagyok, különben kiraknak szerintem.

2022. nov. 21. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kórházi napokat mindenképpen a kórház igazolja le, ha kijössz, utána a háziorvos.
2022. nov. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem lehetséges, hiszen más összegű tappenz jár korhazi fekvobeteg ellatas esetén,, mint ha jarobetegkent vesz fel a háziorvosod. Ne legyel ongyilkos és még van oldva a probléma. Nem kerülsz tappenzre és nem tesznek ki
2022. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Táppénzes papírt csak a háziorvos adhat, viszont ő onnantól vehet táppénzre, ha kijöttél.

A kórházban töltött napokról kapsz egy igazolást a kórháztól, arra az időszakra az lesz a táppénzes papírod.

Így ezt nem tudod elkerülni.

2022. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Táppénzes papírt csak a háziorvos adhat


Ez így, ebben a formában nem igaz.

Szerződött szakrendelés orvosa is keresőképtelen állományba vehet. Nálunk pl a nőgyógyászat tartja állományban a helyi terheseket, nem a háziorvos; És ilyen még a traumatológia és a pszichiátriai gondozó is. Más városban meg más a helyzet.

2022. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nem jó hír. 2-es, hogy ez nekem még nem jutott eszembe... bár minden ilyen egyszerű lenne. De örülök, hogy nem éled át ezek szerint a poklok poklát.
2022. nov. 21. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Kerdezo, fogalmad nincs, hogy én épp mit élek át. De tudod ha épp öngyilkosságot fontolgatnek, akkor azon filoznek, hogyan sikerüljön biztosan és nem azon, hogy mi lesz majd a tappenzes papiromon es amiatt kiraknak e, vagy sem, hiszen addig probalnam, amig nem sikerul....Te csak a figyelmet szeretnéd felkelteni, azt valami más formában kellene
2022. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, én azzal vagyok tisztában, hogy nem éled át azt, amit én, különben nem írnál így. De úgy látszik, hogy Te bezzeg rólam mindent tudsz... örülj magadnak, de ha nem tudsz választ adni a kérdésemre, minek írogatsz egyáltalán?!
2022. nov. 21. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Adtam választ, de ne zavarjon. Valóban, nem tudom te mit élsz át, és ez fordítva is igaz: Te sem tudod én mit élek át. Tema lezarva
2022. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!