Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jelenleg egy szanatóriumban...

Jelenleg egy szanatóriumban vagyok táppénzen 1.5 hónapja, csak rosszabbul lettem, szeretném otthagyni. Azonban dolgozni nem tudok visszamenni, a háziorvosom ebben az esetben fel fog venni még táppénzre pár hónapra?

Figyelt kérdés
Nem érzem azt, hogy jobban lennék, sőt csak rosszabbul, szeretnék otthon lenni, ott legalább nincs annyi feszültség, de dolgozni nem tudok visszamenni, felvenne vajon a háziorvosom hónapokra táppénzre ezzel az indokkal, hogy súlyos depresszióm van, szorongásom, személyiségzavarom és egyéb szomatiációs zavaraim?

2022. nov. 2. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen egyszer már felmondtam, mert tudtam hogy nem fogok tudni visszamenni, aztán visszakönyörögtem magam, hogy mégis maradnék amíg lehet táppénzen, de nem akarok bohócot csinálni magamból, ha esetleg a hazi orvos nem hajlandó felvenni táppénzre.
2022. nov. 2. 17:26
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy szokott ez lenni ilyen esetekben?
2022. nov. 2. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapra biztos hogy nem, mert maximum 30 napig tarthat táppénzen. Utána főorvosi felülvizsgálatra kell menned, és akkor már nem a háziorvos dönt.
2022. nov. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Fél év elteltével a felül vizsgáló orvos dönt .Amennyiben nem látja a gyógyulásodat,dönthetsz a leszázalékolásnál.Vagy keresel olyan munkát amit el tudsz végezni .
2022. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a házi orvos mégis tud fél évig betegállományban tartani?
2022. nov. 3. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. 30 napig.
2022. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!