Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Már egy hete dolgozom, de még...

Már egy hete dolgozom, de még nem jelenik meg a az ügyfélkapus biztosítási jogviszony ellenőrző rendszerben az új munkahelyem. Valami gond lehet vagy csak ilyen a rendszer?

Figyelt kérdés
10.30-an megszűnt a jogviszonyom az előző munkahelyemen. Utána voltam másfél hetet munkanélküli segélyen(Nem tudom látnom-e kell ügyfélkapun, de nem látom) és 11.17-én aláírtam az új munkaszerződésem, de nem látom a rendszerben.

2022. nov. 23. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a munkahelyeden.
2022. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez probléma. Nekem is volt pár hét a munkanélküli amig bejelentette ügyfélkapun viszont a munkáltatói bejelentés még aznap meg kell hogy történjen. A helyedben holnap a munkaügyön kezdenék és megkérdezném hogy mi az oka ennek.
2022. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha elég hosszú volt az előző munkaviszonyod még 45 napig kaptad a tbt, az nem tudom hogy jelenik meg. Az új munkahely meg kellene már jelenjen, nekem már aznap megjelent, mikor bejelentettek.
2022. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs állandó lakcímem, csak ideiglenes. Ennek esetleg lehet valami köze hozzá?
2022. nov. 23. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez gond: állami szférában hozzászoktam a pongyolasághoz, de magánban mindig bejelentettek időben, volt, hogy napokkal munkába állás előtt már előre beírták a kezdés dátumát.


Kaptál igazolást arról, hogy bejelentettek?

2022. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze a lakcimnek! A munkáltatói bejelentés aznap meg kell hogy történjen. Munkaügyön kérdezz rá hogy 1 hét elteltével miért nem látod az ügyfélkapuban a bejelentést! 11.17én ha bejentett akkor annak ott kell lennie aznap a biztositási jogviszonynál cégnév,feor szám, belépési dátum.
2022. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy be vagy-e jelentve egyáltalán.

Lehet, hogy feketén akarnak dolgoztatni. Remélem, kaptál szerződésről saját példányt!

Igyekeznék bizonyítékot gyűjteni, hogy mettől meddig dolgozol, stb. csak mert lehet, hogyha rákérdezel, hirtelen kirúgnak, és még ki sem fizetnek. Persze nem eszik olyan forrón a kását, ilyenkor fel kell őket nyomni a navnál, és fel kell jelenteni őket a bizonyítékkal (pl. jelenléti ív, belépőkártya, amit persze le se adnék pont a bizonyíték érdekében)... Akkor majd fizetnek.

2022. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem akarnak feketén dolgoztatni. Programozói állás egy nemzetközi cégnél.

Holnap rákérdezek a cégben. Pénteken vagy jövő hét elején pedig bemegyek a munkaügyibe ha kell.

2022. nov. 23. 21:10
 9/13 anonim ***** válasza:
A munkaügyi központ általába hetekkel később jelenti le a biztosítási jogviszonyokat kb össze-vissza, mikor keresetpótló juttatást kaptam a tanfolyamok allatt (biztosítási jogviszonnyal járt) hetekkel később adták le, gondolom ahogy összejön annyi amikor beküldik (állami szerv nyilván lesz@rja megteheti, vállalkozást bezzeg azonnal szankcionálnak ha nem időbe teszi meg a bejelentést)
2022. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy csak idő kell neki. A munkahelyen azt mondták, hogy a bejelentésem előtti napon már elrendezték ezt.
2022. nov. 24. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!