Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az miért van hogy orvosokat...

Feketeruhasember kérdése:

Az miért van hogy orvosokat nem szűrnek semmilyen pszichológiai vizsgálattal amikor nap mint nap emberek életéről döntenek?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl rendőröket, tűzoltókat stb azokat igen(bár politikusokat is kellene)

És még így is van közöttük sok akinek semmi keresni valója nem lenne ott csak valahogy a rossz és hanyag vizsgálatok miatt at csúszik.


De szerintem nonszensz hogy egy orvost meg abszolút semennyire nem vizsgálnak meg hanem ha magát a tananyagot képes bemagolni akkor dönthet emberek életéről. Míg egy rendőr az jó esetben egész pályafutása alatt egyszer sem fog ilyen helyzetbe kerülni.


Persze ha önmagában azzal indkololjuk hogy mert kevés orvos van és így még kevesebb lenne azt is lehet csak nem helyes szerintem. Azért mert kevés orvos van még ki kéne szűrni azokat akik alkalmatlanok.


2022. nov. 27. 10:27
 1/6 Psycho ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Valószínűleg a munkaerő-piaci helyzet az oka.

Ha van 10 üres pozíciód, és van rá 100 jelentkeződ, akkor szűrhetsz.

Ha van 100 üres pozíciód, de csak 10 jelentkeződ, akkor igazán nem fogsz tudni válogatni.


Plusz azért kényes ügy ez. Végigcsinálsz hosszú hosszú éveket az egyetemen, belefektetsz rengeteg időt, pénzt, erőforrást, majd mikor végzel, és mennél dolgozni, valaki azt mondja, bocs te alkalmatlan vagy.


Ergo előzetesen kellene szűrni őket, már egyetem előtt, ennek pedig nem hiszem hogy megvan a jogszabályi háttere - vagyis ezt is módosítani kellene.


Ettől függetlenül, elvi szinten, egyetértek a felvetéssel. Sajnos vannak orvosok, akik alkalmatlanok a munkára. De ez igazából bármelyik szakmáról elmondható. És minnél fontosabb egy szakma, annál nagyobb szükség volna a szűrésre.


Honatyáink persze az életben soha nem fognak rábólinta arra, hogy szűrjék őket... Pedig azt hiszem, a legtöbb kontraindikációt pontosan ott találnánk.

2022. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És biztos, hogy nem szűrik?
2022. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"És biztos, hogy nem szűrik?"


Én úgy tudom hogy nem.

Nyilván ha közben véletlenül kiderül vagy már előtte diagnosztizált nála akkor talán nem engedik..talan

2022. nov. 27. 19:47
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem sok értelme lenne. Egyrészt amiatt, mert akkor kevesebben járnának orvosira, másrészt azért mert vakaki egyszer az életében volt pszichiátrián vagy jár pszichológushoz, még automatikusan nem teszi alkalmatlanná. Mikor dolgozni megy valahová, ott az üzemorvosnak a jogosultsága az, hogy alkalmasnak nyilvánítja-e, ergo munkát csak úgy láthat el. Aztán meg ha valamit eltitkol vagy nem derül fény dolgokra, olyan van.
2022. nov. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"másrészt azért mert vakaki egyszer az életében volt pszichiátrián vagy jár pszichológushoz, még automatikusan nem teszi alkalmatlanná."


Ennek semmi köze a kérdéshez és ilyent senki nem állított. Sőt sokkal több embernek kellene járni. Próbáld értelmezni. Abban viszont vitathatatlanul igazad van hogy valamivel kevesebben tudnának orvosok lenni. Nem teszi automatikusan alkalmatlanná persze ha volt pszichiátrián, de nem ez a lényeg nem ez a diskurzus. Nem az hogy most itt mi megmondjuk ki alkalmas meg ki nem. A téma az hogy egy orvosnál ezt semmilyen módon nem nézik, ellenőrzik csak rendvedelmi alkalmazottaknál. Pedig egy orvost is legalább annyira szűrni kéne ha nem jobban.

Én abban sem vagyok biztos hogy külföldön ez nem így van.

2022. nov. 28. 07:27
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel én egyetértek és értem a kérdést, jogos a felvetés, ezt csak én írtam saját gondolatmenetből, nem akartam a diskurzust félre vinni. Viszont az valóban jó lenne, ha időnként lenne kontroll, vagy legalább tréning lehetne. Egyébként ha ilyen pszichológiai alkalmassági lenne, örülnék neki, én elmennék szívesen. Most már gyakorlatilag egy labor és max egy vérnyomásmérés az éves alkalmassági. Eü. dolgozóként nem helyeslem, akármennyire is magam ellen beszélek most, viszont az üzemorvost úgy kell kergetni, ha valamit meg akarok vele beszélni, vagy valami kérdésem van.
2022. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!