Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen pappírok kellenek hogy...

Milyen pappírok kellenek hogy önként be lehessen feküdni az ideg osztályra?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
A pszhiiátriára gondolsz? Az foglalkozik mentális betegséggel.
2022. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha önként akarok be feküdni, és nem pedig mentővel be kerül az ember, milyen pappírok kellenek hogy az ember be feküdhessen önként?
2022. nov. 27. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Elsősorban háziorvosi beutaló. Vagy felhivhatod a területedhez legközelebb eső pszhiiátriát hogy erős szuicid hajlamod van és akkor talán befektetnek.
2022. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
3as vagyok. De mi a baj? Miért akarsz annyira bekerülni?
2022. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Túl sok lelki bajom van.

1, Idén Juliusban meg halt a fél testvérem nagyapja akihez közel álltam 7éven át jártam hozzá, mert én egy városban élek vele és gyalog egy 30 percre, és lelkileg és anyagilag is sokat segített nekem.

2, Anyámnak olyan súlyos kapuzárási pánikja van, hogy az én volt exemmel jár össze szexelni, ( anyám jól tartja magát ki nézz külsőleg 40évesnek de valójában ő már 68éves de komolyan nem nézz ki annyinak mert iszonyat fiatalos az exem 40éves) tegnap fel jött hozzám hogy csináljunk alibi szelfiket hogy velem volt, és ne legyen féltékeny a mostoha apám akivel együtt él, az anyámmal is egy városban élek, állítása szerint a törött csontjára jót tesz a gyógyvíz és el mentek az exemmel reggel oda, de közös szelfizés közben se klór, se kén se semmi olyan szagot nem éreztem se a haján se semmilyén, és ráébredtem hogy nekem is hazudik és a mostohámnak is.

3, Van egy párom, akivel tavaly szeptembertől vagyok együtt, és 2honapja élek vele, de idegen vagyok az életében, nem tudok semmit róla, mert rengeteg mindenről bele se avat engem, és teljesen úgy érzem hogy az ő életében nem vagyok benne csak ő az enyémbe mert én bele avatom az én életembe de ő az ővébe nem. És a munkahelyén smuzol és fontos neki mások véleménye, de az én véleményemre tesz rá. És sok-sok párkapcsolati bajom van vele, köztünk a kommunikáció nagyon rossz, mert a sok el hallgatásai miatt és a sok nem őszinteségei miatt sokszor azt se tudom milyen a valódi arca kicsoda ő igazából, mert ezek miatt a másikat ember legyen a talpán ha meg ismeri valaki, lelkileg pedig engem ez teljesen tönkre tesz, sokszor már azon is gondolkoztam hogy fel adom az egészet és fel kötöm magam ez nekem nem megy.

2022. nov. 27. 12:15
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Előző válaszoló vagyok. Az ilyen lelki bajokkal nem hiszem hogy foglalkoznak maximum irnak fel nyugtatót és pszhiológushoz küldenek. Nem fektetnek be mert csak a súlyos mentális problémásokat kezelik bent. Én is feküdtem bent tavaly kényszergondolatok és szuicid hajlam miatt de nálam ezek elég súlyosak voltak. Ha gondolod írj nyugodtan privátba. Meghallgatlak. Adok tanácsot ha tudok. Akár még jó lelkitárs is lehetek. De egyébként ha be is feküdnél akkor is max benyugtatóznának és ott bent semmit nem tudsz csinálni kb csak feküdni.
2022. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor max karácsonyt jó lenne ott tölteni. Mert a mostani páromat nem érzem őszintének vagy olyannak akivel hű de tényleg jó lenne ő töltse a saját családjával, én meg tölteném bent az ossztályon.


Meg egy próbát meg ér az egész.

Mert eléggé romokban vagyok lelkileg, az életemben élet célt, értelmet amitől érezném minden nap érdemes lenne fel kelnem nem érzem.

2022. nov. 27. 12:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem indok, ne haragudj.

Mindenkinek vannak rosszabb-jobb idoszakai, de a korhaz az nem valami hotel, ahova elvonulhatsz kicsit, ha epp ahhoz van kedved. Ilyen az elet kerdezo, ritkan tokeletes, de ebben az esetben te magad vagy a legtobb bajod okozoja. Minek jarsz egy ilyen emberrel? Minek beszelsz anyaddal?



Tessek terapiara jarni, aki segit a gyaszfeldolgozasban es a mergezo embereket meg ki kell vagni az eletedbol. Azonnal jobban leszel, amint erot veszel magadon es megszakitod a kapcsolatot a csavoddal meg anyaddal.

2022. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Két éve megjártam a pszichiátriát.

Ezekért nem fognak beutalni. Nyilván rosszul érzed magad, de nem vagy beteg és ön- vagy közveszélyes se. Nem is gyógyszerre van szükséged elsősorban, hanem terápiára, azt pedig egy pszichológus tökéletesen tud biztosítani.

Nem olyan borzalmas a pszichiátria, mint a horrorfilmekben, hogy kényszerzubbonyos emberek ordibálnak veled és folyamatosan be vagy gyógyszerezve, de nem is hotel. Ne akarj oda kerülni, amíg nem muszáj.

2022. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell papír, bemész a pszichiáterhez és ha indokoltnak látja befektet. De ezek miatt nem fognak, maximum gyógyszert írnak fel. Plusz a 3 felsorolt dologból kettőn te magad tudsz változtatni, nem a doki vagy a pszichiátria.

Miért nem szakítottad még meg a kapcsolatot anyuddal és miért falazol neki mostohaapád előtt, ha ennyire kivagy miatta?

Ugyanez a pároddal. Nem gondolod, hogy ha két hónap együttlét után is idegenek vagytok egymásnak, nem vagytok őszinték a másikhoz és pocsék a kommunikáció akkor lépni kellene?

Attól, hogy kórházba vagy gyógyszerekbe menekülsz az életed elől, az még nem fog változni. Neked kell változtatni, lelépni anyádtól, lelépni a párodtól és új életet kezdeni. Ehhez és a gyász feldolgozásához viszont én első körben egy terapeutát javasolnék, nem pszichiátert.

2022. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!