Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A barátomnak 3 mm -es epeköve...

A barátomnak 3 mm -es epeköve van. Az orvosa azt javasolta elkell távolítani az epehólyagot. Ki mit gondol erről? Muszály? Vagy elég ha szétrobbantják?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Epekövet nem nagyon szoktak kiszedni, mert ha valakinek egyszer van akkor biztos, hogy máskor is lesz, így inkább kivenni szokták az epehólyagot, így többet nem okoz problémát.
2010. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akinek viszsatérő annak műtik. Akinek ez az első és elég kicsi ahhoz h lehessen robbantani annak megpróbálják. Feleslegesen nem szabdalják az embert kedvtelésből.


Hát nem tudom én magamról azt gondolom h nem mennék addig sehova míg nem görcsölne v ienek. Persze nincs kövem de csak felvettem Ha..

18/F

2010. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én azért kértem véleményt , mert az édesapámnak is volt epeköve , de nagyon sok és nagyon nagyok.Neki kivették az epehólyagját , az epevezetéket meg bekötötték a gyomorba. Később persze ismét termelődött epehomok, amit már robbantottak neki.Én akkoris azt gondolom talán elhamarkodják a dolgot...
2010. szept. 30. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan mint pl a vesekő. Nem ürül olyan könnyen, viszont sokkal könnyebben újraképződik. Jobb inkább kivetetni a hólyagot.
2010. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak az a baj, hogy újra termelődik, és kő lesz, hanem az, ha elzárja az epevezetéket!

Ha már van neki, akkor jobb túl lenni rajta, négy db „heg” marad utána. A gyomorszáj tájékán és a köldöknél egy kb.1.5cm-es vágás, és oldalt két kicsi folt. Legalábbis nekem ennyi látszik.

Ez az egész, egy pár napos kórházi bent fekvéssel jár. Engem szerdán műtöttek, hétfőn már mehettem volna dolgozni.

2010. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elzárhatja az epeutakat, és az nem épp kellemes. Ha meg már kiveszik a követ, akkor azt epehólyaggal együtt szokták. Egyébként 3 pici vágás az egész:)
2010. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!