Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma leszek először felnőtt...

Ma leszek először felnőtt háziorvosnál. El fognak így látni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és hála az Égnek 17 éves korom óta makk egészséges, így még nem iratkoztam át felnőtt háziorvoshoz.

Hétvégén elkezdett fájni a hasam, ami mára odáig fajult hirtelen, hogy dolgozni sem tudtam menni, azonban jelenleg nem tartozom "senkihez". Felhívtam a gyerekorvosom aki szerint veseprobléma és annyit tanácsolt sürgősen jelentkezzek be a hozzám tartozó felnőtt orvoshoz és bízzak benne, hogy helyben el is tud látni, gyógyszert felírni és táppénzes papírt kiírni. Ő egyébként du. 3-kor nyit.

Akinek van tapasztalata ilyen téren - mire lehet számítani ilyen esetben?



2022. dec. 6. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Odamégy és regisztrál a rendszerébe a tb kártyád segítségével majd megnéz és ha rájön a problémára felír gyógyszert és kiír táppénzre pár napra ha szükséges.Előtte lehet nem ártana felhívni mert nálunk például csak úgy fogad ha előtte felhívom.Nem engedik el ezt a covid butaságot:) Mivel akkor volt ez hogy előtte be kell jelentkezni de itt nálunk mi sem változott.
2022. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2016-os a tapasztalat, de hasonló cipőben jártam, mint te. Nem igazán voltam beteges, így nem kapkodtam el a bejelentkezést. Én felhívtam a rendelőt és elmondtam mi a helyzet. Ha jól emlékszem a gyerekorvos adott egy kilépési csomagot, azt elvittem meg ugye a TAJ kártyám. Engem gond nélkül elláttak, csak előtte feltettek pár kérdést, hogy pl van-e gyógyszerallergiám stb.
2022. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom ide tartozik e, de nekem még sosem volt itt háziorvosom, elég felhívni a körzetit, akihez a net szerint tartozom?
2022. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ha van érvényes biztosításod, taj számod, akkor először felhívod, de utána be is kell menni, bemutatod az irataidat, elmondod a fontosabb tudnivalókat magadról.
2022. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4 köszi szépen :)
2022. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!