Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bölcsességfog műtét előtt ezt...

Bölcsességfog műtét előtt ezt fel tudom íratni háziorvossal?

Figyelt kérdés
Januárban valószínűleg ki fogják műteni mindkét jobboldali bölcsességfogamat. Már most rettegek attól, hogy borzasztóan fog fájni, főleg azért mert anyukámnak egyet szedtek ki ránézni is rossz volt utána úgy be volt dagadva plusz nagyon fájt neki. Fájdalomcsillapítók terén nekem a Cataflam nem használ Apranaxból is általában a vényköteleset szedem ha kellene. Műtét miatti indoklással ha kérem felírhat nekem a háziorvos Tramadolt? Ismerősöm azt kapott és neki bevált.

2022. dec. 11. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Tramadolt felesleges erre, bőven jó rá a Flector, vagy más NSAID. Kisebb az esélye a mellékhatásoknak, ráadásul a Tramadol nem játékszer, plusz aki nincs hozzászokva, azt eléggé benyomja. Gyakori mellette az émelygés is.


Nekem is volt 2 bölcsesség fog műtétem, és hidd el, túl lehet élni Tramadol nélkül is.

2022. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem felesleges előre felírogatni a háziorvossal ilyeneket, szerintem Tramadolt nem is fog felírni csak úgy bemondásra, én azt akkor szedtem amikor PTX műtétem volt. Elég oda a Cataflam, vagy ha nem elég, akkor Diflam, az nagyobb adag, vagy veszel a patikában 25mg-os Voltaren Dolo-t és 3-at szedsz be, az vény nélküli. Ilyen műtétek után nem csak a fájdalom csökkentése a lényeg, hanem az, hogy olyan szert szedj, ami eleve gyulladáscsökkentő is. Szinte biztos, hogy bedagad majd az arcod valamennyire, ezt elkerülni semmivel sem tudod, de majd kiderül hogy tudják kiszedni, ha sima húzás, akkor nem biztos, hogy lesz vele gondod utána.
2022. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
32%

Most húzták ki a bölcsességfogamat. Semmit nem éreztem közben. Utána csak este lefekvésnél feszített egy picit. Ne parázz rá.

Máskor is húzták, akkor be volt már gyulladva az egész állkapcsom, kész megváltás volt, hogy kihúzták. Akkor is csak a gyulladás miatt fájdogált utána, de az is kibírható volt.

A fájdalomra én csak egy advil ultra fortét vettem be, azt is inkább a fejem miatt, mert az egy napig nagyon fájt.

A legrosszabb az érzéstelenítő szuri lesz, de az is pár pillanat. Sok sikert!

2022. dec. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lacko17 ***** válasza:
Hahahahah. Kamu zagyva beszéd. Haverod kapott tramadolt és elmondta, hogy milyen jó. Szerintem Te csak drogként akarod. :)
2023. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lacko17 ***** válasza:
2es hozzászólónak. Eddig nekem mindig felírta az összes háziorvos. Úgy felírják mintha cukorka lenne xD. Nekem 100mg-bol 4 dobozzal szokott irni, azzal elvagyok kb 2 hétig aztán 1 hét pihi és újra iratok. :p
2023. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért akartam volna drognak, konkrétan leírtam hogy a legtöbb OTC fájdalomcsillapító simán nem vagy alig hat nekem, csak kikezdik a gyomromat? Szimplán alacsony a fájdalomküszöböm és nem akartam szenvedni a műtét miatt, végül nem kértem és túléltem így is:)
2023. febr. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!