Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha betegek vagytok, ti hogy...

Ha betegek vagytok, ti hogy szoktátok? Napközben és reggel köptető és este toroknyugtató? Ez a két dolog egymnás ellen hat, nem?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A köptető lazítja, hígítja a váladékot, segít felköhögni (és kicsit köhögtet is). Ez nappal hasznos, éjjel nem. Ezért este a köptető nem ajánlott, de attól még nap közben hasznos a hatása.
2022. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mi avan a toroknyugtatóval? Bevettem és 2 óráig jó volt, utána viszont már nem volt hatásos. Ekkor viszont iagazából nem orsszabbul jártam? Mert ha fel akarom köhögni, de toroknyugtatót vettem előtte, akkor nyilván nehezebb.
2022. dec. 14. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináltuk, mikor gyerek voltam, hogy reggel-délben ACC (vagy Fluimucil), este lándzsás útifű szirup. Utóbbi ugyanúgy segít fellazítani a váladékot, tehát ki tudod köhögni, de nem ingerel rá.


Nem tudom, pontosan mit nevezel toroknyugtatónak, de ha már olyan szinten köhögsz, hogy levegőt se tudsz venni közötte, az már nem hatékony köhögés és akkor jobb lesz, ha csillapítod. Ettől még nem lesz nehezebb köhögnöd, legalábbis én akarattal bármikor tudok.

2022. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:

Ne szoktam sehogy. Májusban volt 23 éve, hogy a kukába borítottam a gyógyszeres fiók teljes tartalmát. Azóta semmilyen gyógyszertári vacak nem volt a számban.

Az esti toroknyugtatót egyébként nagyon nem ajánlom. Mozgósítja a mellékvesét, megemeli a kortizolszintet, a kortizol pedig a melatonin nevű alvást segítő hormon antagonistája. Nem lesz pihentető az alvásod, azaz késlelteti a gyógyulást.

2022. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!