Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen fejetlenül osztják...

Miért ilyen fejetlenül osztják az időpontot az egészségügyben?

Figyelt kérdés

5 hete kaptam időpontot az ortopédiára, ma 11 órára. Mikor megérkeztem tele volt a váróterem, és a rossz térdemmel még le sem tudtam ülni, 40 percet ácsorogtam, mire lett egy szabad ülőhely. Ott beszélgetve a többi beteggel, kiderült, hogy mindannyiunkat 11 órára rendeltek oda, rajtam kívül még 6 embert. Még további 1 órát várakoztam és még mindig nem kerültem sorra, így eljöttem, közel 2 órás várakozás után.

Miért nem lehet úgy megszervezni, hogy az egyik betegnek adnak 11 órás időpontot, a következőnek 11:20, stb? Miért kell 7 betegnek ugyanazt az időpontot adni?



2022. dec. 20. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy az orvosnak kelljen 3 percet várni 2 beteg között. Sajnos van néhány ilyen elszállt orvos még mindig. Főleg az idősebbek között.
2022. dec. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenütt ilyen rossz a szervezés.

Ahová én járok, adott időpontra megyek, a recepción bejelentkezek, az orvos aszisztense látja a számítógépen, hogy megjöttem, s 10 percen belül behívnak.

2022. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Mert fejetlenség van. Régebben is így adtak időpontot. Ne keresd a logikát mert nincs. Ha szervezetten menne a dolog, jó lenne, de ebben az elk*rt országban nem az a cél, hogy a beteg meggyógyuljon!

Osztom egyes véleményét is!

2022. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És hazajöttél megkérdezni itt?
2022. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

1


Örülj, hogy még van egyáltalán orvos ebben az elb.szott rendszerben. Ausztriában a kórházban több magyar orvossal találkoztam mint osztrákkal...


Ikszelgessetek csak a Fideszre, annak köszönhetitek.

2022. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nalunk nem szokas egy idopontra tobb embert hivni, de akkor is mindig csuszas van, alap a 1,5-2 ora varakozas. Arrol nem is beszelve, hogy also hangon 1 honappal kesobb van idopont meg a legegyszerubb vervetelre is!

Le is szoktam mar az allami ellatasrol, maganba jarok.

Nyilvan bosszanto, mert attol meg fizetem a tb-t, de mire ugye. Ha nem akarok honapokat szenvedni, maganba kell mennem, akarmi bajom van.

2022. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Az orvosnak jellemzően semmi köze az előjegyzéshez, nem értem minek rögtön az orvost szidni.


1. Lehet, hogy azért adnak így időpontot, mert ha 20 percenként adnák, akkor nem 5 hét lenne az előjegyzés, hanem 4 hónap. Igen, így várni kell, de legalább aznap megnéznek.

2. Az a tendencia, hogy a betegek minimum fele el se megy az időpontjára, így inkább túlbiztosítják a rendelést.

Nálunk is hiába van napi 20 beteg előjegyezve, 7-10 beteg nem jön el belőle, helyette a sürgős ambulancia meg tele van nem akut esetekkel, mert nem bírja kivárni a 2 hónapos előjegyzést (ami csak 3 hét lenne, ha n foglalnák a helyet olyanok, akik aztán baromira nem jönnek el).

3. Lehet, hogy eredetileg több orvos rendelt volna aznap, csak közbejött valami és egy orvos visz 2-3 rendelést egyszerre.

2022. dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Majd Pintér doktor Úr rendet tesz.
2022. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert b..nak rá. Így teljesítik, hogy időpontot kell adni, de legalább nem kell nyilvántartani semmit, mert azt meg bírják jegyezni, hogy 40 ember 11-re...


7.

Te matekból 6-os voltál, ugye? Attól még nem lehet hamarabb megnézni embereket, hogy ugyanarra az időpontra csődítik oda őket. Ha egy napon sorra tud kerülni 40, az akkor is 40, ha különböző időpontokat rendelünk hozzá.

Aki meg nem megy el, az legközelebb 2 hónapra kapjon időpontot, aztán majd jobban meggondolja.

2022. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es!

Ja persze... több orvos rendelt volna, de minden egyes nap csak egy rendel :D Egyébként ha valahova bejelentkezem, egy emberhez, miért is vizsgál másik orvos? Akkor nem az a módi, hogy felhívnak, és új időpontot adnak?

Amúgy nem tudom hol élsz, de ebben a megyében ha bejelentkezel bárhova, ott minden szakrendelésen, mindennap más rendel, nincs az, hogy több orvos rendel. Nem is értem :D

2022. dec. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!