Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Múlt héten befizettem a...

Múlt héten befizettem a társadalombiztosítási díjat. Akkor ugye nem fogja pirossal hozni a TAJ számomat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy levelezős hallgató vagyok, de sajnos még nem találtam a szakmámnak megfelelő munkát ami azt jelenti, hogy a diákigazolvány lejártától számított 46. naptól egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnem.

Múlt hét közepén valamikor át is utaltam erre az 5826 végű számlaszámra a 8400 Ft-ot amennyi egy hónapban kell.

A kérdés: Akkor ugye el van intézve, nem fogja a rendszer pirossal jelezni a számomat?



2022. dec. 14. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ha beleírtad a navkártya számát minden okés
2022. dec. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mármint az adószámot ami azon a zöld plasztikkártyán van?


Igen, a megjegyzés rovatba beleírtam ezt is meg a nevemet is

2022. dec. 14. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, az adószámot


akkor minden rendben van, nem lesz piros :)


üdv, egy másik levelezős hallgató, aki még nem helyezkedett el

2022. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Adóazonosító :), az adószám más.

De jó lesz, nem lesz piros.

2022. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2022. dec. 14. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:

A TAJ-szám akkor lesz piros járulék fizetés elmulasztása miatt, ha 6 havi járulékösszeget felhalmozol az adónemen. Tehát 50.400 forinttól indul a "pirosítás". Előtte a NAV mindenféleképpen írásba figyelmeztet rá, hogy közelítesz az összeghez!

Ha már piros a TAJ-számod, akkor fog csak zöldre váltani, ha a teljes hátralékot maradéktalanul megfizeted. Tehát nem elég a hátralékot letolni 50.400 forint alá azért, hogy újra zöld legyen a TAJ-számod.

2022. dec. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha piros, akkor csak 6 havinál kevesebb elmaradásod van, akkor csak hátralékod van, azzal mindenhol ellátnak, a gond az, ha barna lesz, az jelenti azt, hogy érvénytelen és akkor kell fizetned mindenért.
2022. dec. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok.

Jogos!


Barna esetén lesz érvénytelen, és akkor válik fizetőssé az ellátás, piros esetén jelez, hogy rendezetlen a jogviszonyod (adott esetben hátralékos vagy), intéznivalód van...

2022. dec. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!