Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magán egészségügyi ellátásban...

Magán egészségügyi ellátásban mit várhatunk el az orvostól?

Figyelt kérdés

Ez esetben a szülészeti- nőgyógyászati ellátás lenne a kérdésem konkrét tárgya.

Egyre több helyen lehet olvasni, (fb csoportok, forumok, de itt is akad sok ilyen kérdés) hogy azt nehezményezik nők, hogy a választott szülészorvosuk nem érhető el korlátlanul vagy nem válaszol a kérdéseikre azonnal.


Egyik nézőpont, hogy ha már fizetünk egy magánorvost, akkor az orvos legyen mindig elérhető számunkra a gondozás ideje alatt. A páciens mindenféle általában nem sürgős kérdésre azonnal, vagy rövid időn belül igenis kapja meg a választ, ezen kivul ne kelljen várnia a rendelésen, bemehessen rendelésre az apuka is, kapjon kis uh. képet a babarol, stb-stb.


De, most itt a kérdésben a hangsúly az elérhetőségen van.


A másik nézőpont szerint az orvos a rendelés idejében vagy egy általános időintervallumban legyen elérhető. Ha valami sürgős baja van a páciensnek, akkor az menjen be az ügyeleti rendelesre és ha olyan a helyzet úgyis az ügyeletes orvos értesíti a kezelőorvosát.

Nyilván az orvosnak is van családja, élete, szeretne pihenni és nem arra válaszolni, hogy valami baj van-e ha a baba nem 17szer rúgott ma 3 óra alatt hanem csak 13szor.


Szóval szerintetek melyik lenne a "normális" hozzáállás mind a nő, mind az orvos szemszögéből?


Úgy értem, az a korrekt az orvos részéről, hogy a maganbetegeinek 0-24 mindenben segít, valaszol vagy az a korrekt ha a beteg eleve felméri ésszel, hogy az orvos felfogadasa nem feltétlenül jár azzal, hogy bármikor bármivel lehet hivogatni az orvost?



2022. dec. 20. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye azért bonyolult és nem egyértelmű kérdéskör, mert bár fizetsz egy magánorvosnak, attól az még nem ügyelet.


Szóval javíts ki ha tévedek, de ha a kórházba jársz és nem magánorvoshoz, ott sem tudod felhívni 0-24-ben azt a nőgyógyászt akihez be vagy "osztva", mert vagy azt fogják mondani, hogy majd hívd X napon, vagy esetleg felteheted a kérdéseid egy másik orvosnak (de abban biztos vagyok, hogy orvost nem fognak hívni neked a telefonhoz, mert van valamivel kapcsolatban kétséged). Azt fogják mondani, keresd fel a háziorvost ha valami nincs rendben, és akkor max ő elküld ügyeletre.


Az állami orvost is te fizeted (csak TB formájában), tehát ebből a szempontból nincs különbség.


A magánorvossal azt fizeted meg, hogy más a környezet, szélesebb körű a tájékoztatás, kevesebb várakozás stb, rendelési időben. Tehát azért mert valaki fizetett 2x 20 ezer forintot szakorvosi vizsgálatért meg konzultációért, az nem azt jelenti hogy az orvosnak most 9 hónapig a telefonja mellett kelljen ülnie és azonnal felvenni a telefont ha neked bármi problémád/kérdésed van.


Arról ne is beszéljünk, hogy a magánorvos lesz manapság a "normális". Tehát 10 éve még nagy szó volt ha te elmentél magánorvoshoz, mondhatni tényleg flancnak számított, de ma már a lakosság 80%-a oda jár, mert ott kap időben megfelelő ellátást. Nem kötelező, de ezeket a "mer' 20 ezret fizettem és igenis vegye fel a telefont ha hívom" dolgot sosem értettem... Ez nem így működik.

2022. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem erről szól, csak fizetsz, de cserébe nem kapod meg, ami a leírtak szerint járna. Napi 24 órában nem várhatod el, hogy mindig készen álljon.
2022. dec. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A magánorvos idejét is rendelési időben fizeted meg. Annyit azért nem fizetsz, hogy 0-24-ben rendelkezésre álljon, nyilván lenne az az összeg, de ez nem a 20-25e Ft-os vizidíj.
2022. dec. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Én magánorvoshoz mentem hüvelygombával. A vizsgálati idő 99%-ában arról tartott nekem előadást, hogy szüljek. Másról nem is beszélt, és az sem nagyon zavarta, hogy hüvelygombával ez nem igazán ajánlatos, mert veszélyes a gyerekre nézve. Jó, hogy ezzel én tisztában vagyok, az orvos meg nem, miközben ő elvileg orvos, én meg egy gyerekmentes nő...
2022. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A 7/24-es rendelkezésre állást nem tudnád megfizetni. Ez nincs benne a magánorvos vizitdíjában. Az csak az adott 20 percet tartalmazza, amikor veled foglalkozik.
2022. dec. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4 tartok tőle, hogy kifogok én is egy ilyet, de hátha a tb alapon dolgozónak nem lesz ideje beledumálni az életembe :) amúgy nyugodtan leállíthattad volna, 0 köze van az életedhez
2022. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom ahogy a többség.

Nem értem miért várják el ezt a nők. (vagy inkább a nők egy jelentős része)

Szerintem ez primitív dolog. Néha úgy írnak az orvosaikról, mintha barátok lennének.. talán ez a baj.

2022. dec. 20. 22:58
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Eleve nem értem , hogy miért kell minden apró valamiért az orvost hívogatni. Van védőnő , vannak tudományos cikkek/ könyvek direkt terheseknek. A magánorvosnak is van élete, normális keretek között lehet őt hívni. ( értsd: rendelési időben)
2022. dec. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárható. És ráadásul nem csak magánrendelésről csinálják ezt, hanem a sima szakrendelőben is képesek rátapadni az emberre és azt gondolni, hogy azért, mert az ember normálisan beszél velük, onnantól kezdve bármivel kereshetik bàrhol.


Orvos vagyok, az elején voltam olyan hülye, hogy az összes betegnek megadtam a számom, akit operáltam. Hát jött is a várnap reggel 7 órás hívás, hogy “vérzik” és mit csináljon. Mert ugye vasárnap reggel otthonról meg tudom oldani a gondját telefonon keresztül….


A másik, hogy az osztályunknak van faceebok csoportja (mármint nagyrészt páciensek vannak benne, plusz néhány orvos és szakdolgozó) , direkt amiatt, hogy legyen hol kérdezni és kaphassanak érdemi segítséget pár napon belül.

De mikor az ember válaszolgat, utána feljogosítva érzik maguk, hogy bejelölgessenek, aztán privát üzenetben este 10-kor a folyásukról írogassanak, mert a saját orvosukat azért nincs pofájuk felhívni.

De a legjobb az volt, mikor a vadidegen páciens azzal írt rám a messengeren, hogy a kolléganőm számát adjam màr meg:D


Jah, meg ha egyszer fizetnek, utána alapnak gondolják, hogy onnantól kezdve a csicskája vagy kb.

Hozzám járt terhesgondozásra egy nő, nálam is szült (még a törvénymódosítás előtt, akkor fizetett is). Utána hat hetesen eltűnt, mint szürke szamár a ködben, majd kb másfél évre rá kaptam egy SMS-t, hogy nincs-e ismerősöm a szemészeten, mert ott ülnek a férjével és sokat kell várni.

Hát azt hittem, leszakad a pofám.

2022. dec. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok magánorvoshoz. Optimális lenne, ha minden szolgáltatásról lenne egy szerződés, ami tartalmazza, hogy mit kapok a pénzemért és mit tehetek, ha nem vagyok elégedett (pl. fizethetné a kieső jövedelmem és egy másik orvos díját, ha nem látott el vagy nem megfelelően, nem foglalkozott a panaszommal). Ha a vizitem alatt felkapkodja a telefont, többet garantáltan nem megyek. Esetleg hívja vissza utána, ha fontos neki. Manapság többféle módszer létezik arra, hogy üzenhessen az ember a hívónak: a legegyszerűbb, ha a hangposta bemondja, hogy mikor fogad az orvos hívásokat és hagyhat üzenetet a páciens, ha visszahívást kér. (A visszahívásban egy asszisztens tud segíteni: csak akkor adja át a telefont az orvosnak, ha sikerült elérni és beazonosítani a hívott felet.) Minden látogatásról jó volna egy sajtpapír, hogy mi történt. A jó orvos beteg kapcsolat elengedhetetlen nemcsak a magán, hanem az állami egészségügyben is. Ehhez viszont tisztázni kell a feltételeket, a határokat. Ne ígérjen a magánorvos biztos gyógyulást egy 10-20+ alkalmas kezelés-sorozattól, ha az nem biztos, mert a legtöbb embernek nemcsak a kidobott pénz fog fájni, de meginog az egészségügybe vetett bizalma is. A kuruzslóknak nem a tehetségük ad munkát, hanem az orvosaikban csalódott páciensek.
2022. dec. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!