Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Régebb óta tartó merevedési...

Régebb óta tartó merevedési zavar, ami mostanra teljes impotencia lett, most kiderült magas a prolaktin, hova tovább?

Figyelt kérdés
20,14 ng/ml a prolaktinom, a referencia érték 2,64 - 13,13 között van. Ez brutál magasnak tűnik. Egy ismerősömnek ugyanez volt a problémája, és kiderült, hogy rákos. Én ezen stresszelek most. Nem tudom, hogy hova tovább ezzel. Mármint ezzel a magas prilaktinnal. Írtam háziorvosnak, de ő holnap fog válaszolni csak.
2022. dec. 21. 18:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazából nem stresszelek, nem félek a haláltól. Csak a bizonytalanság zavaró, hogy vajon mi ez. Mi más okozhat még ilyen értéket?
2022. dec. 21. 18:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát erre endokrinológus meg andrológus tudna válaszolni, majd a háziorvos elküld hozzájuk. Előre nem kell beszarni.
2022. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az agyalapi mirigy termeli, csökkenti a nemi hormonok (ösztrogén és tesztoszteron) szintjét.

Alkati variánsként is előfordul magasabb prolaktin szint, vagy makroprolaktinémia, ami nem vagy csak minimális tüneteket okoz, de bizonyos gyógyszerek is emelhetik a szintet. Pl. :hányinger ellen szedett készítmények, gyomor-nyombél fekély ellenes szerek, pszichiátriai kezelés során alkalmazott gyógyszerek, bizonyos vérnyomáscsökkentők, opiát tartalmú fájdalomcsillapítók.

Továbná lehet pajzsmirigy alulműködés, esetleges máj és vesebetegség, illetve mellkas fal sérülései (pl: övsömör).

De persze lehet agyalapi tumor miatt is, de most akkor ha nekem pl. fáj a vesém, akkor vesetumorom van, vagy ha véres a vizeletem? Az agyalapi mirigy tumora úgy tudom, hogy jóindulatú.

2022. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most jöttek csak rá erre?
2022. dec. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Derült ki valami?
2023. máj. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!