Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológus tapasztalatok?

Urológus tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Évek óta küszködök merevedési zavarral, érzéketlen pénisszel, de a szégyenérzet sokkal erősebb volt bennem, illetve a rettegés attól, hogy majd szúrkálnom kell tűvel, vagy meg kell műteni, ezért inkább csendben szenvedek,ugyanakkor érzem, hogy ez nem mehet így örökké. Nem megnyugtató szavakat keresek, csak tapasztalatokat, hogy történik egy kezelés stb. Női asszisztens mit csinál stb. nekem szerencsére az orvosi rendelők, kórházak mindig ismeretlen területek számomra már legalább 10 éve. A problémámról is szégyellek beszélni..

2022. máj. 25. 10:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ebből kifolyólag egyáltalán nem élek nemi életet
2022. máj. 25. 10:57
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze magamnak csinálom, de mások előtti meztelenség nagyon kínos nekem.
2022. máj. 25. 10:59
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
szvsz. inkább pszichológussal kéne legelőször beszélned...
2022. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #3-al.

Amúgy amiket leírtál mint urológiai eshetőségek: műtét, szurkálás elég ritka a merevedési zavar esetében.

Privát klinikán nyugodtabb körülményekre számíthatsz. Ha elmondod a dokinak az aggodalmaidat, akkor ő is meg tud nyugtatni mielőtt letolod a nadrágodat előtte.


A legrosszabb dolog, ha semmit nem lépsz és csak szenvedsz. Ez így csak egyre rosszabb lesz idővel.

2022. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem így ment a vizsgálat hasonló problémával magán orvosnál:

-doki egyedül volt bent

-kikérdezett

- gatya le, kézzel a heréket megtapogatta pár pillanatig

- előre dölés, ujjal az ánuszba nyúlt és a prosztatát tapintotta pár másodpercig.

-ultrahanggal az alhasi részt is vizsgálta.

-felöltözés

- vérvételre adott beutalót a tesztoszteron szint vizsgálatára.

- következő időpont megbeszélése.


Nem volt semmi fájdalmas, kellemetlen. Még a prosztata vizsgálat sem. Kicsit szokatlan helyzet az igaz. Aznap valószínűleg én voltam a tizedik akinek ugyanezeket csinálta a doki.

2022. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor menj olyan magánklinikára, ahol ez is a szakterületük. Magánban csak ketten vagytok benn, így négyszemközt tudtok beszélni. Nincs asszisztens. Onnan viszont menekülj, ahol egyből potencianövelőt akarnak csak adni.
2022. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Állami rendelésen ugyanúgy négyszemközt voltam az orvossal. Két, egymásból nyíló helyiségből állt a rendelő, és az asszisztens csak a külsőben volt.
2022. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagyok lepontozva, mert azt írtam, hogy meneküljön, ha csak potencianövelőt akar felírni? Ez a saját szomorú tapasztalatom. Prosztatagyulladás miatt volt merevedési zavarom. Két orvos is csak potencianövelőt akart felírni mindenféle vizsgálat nélkül. Jártam orvosról orvosra, végül a harmadik foglalkozott is velem és szinte tünetmentesre gyógyított és így rendbe jött nemi életem is.
2022. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#8, az, hogy egyszer felírnak neked, nem jelenti, hogy életed végéig szedni kell. Szerintem prosztatagyulladás esetén is jobb az embernek az átmeneti gyógyszeres segítség, nem várni, amíg hónapok elteltével esetleg tünetmentesre kezelik (ami amúgy sokszor egyáltalán nem lehetséges).
2022. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
#9 3 hét alatt megszűntek a merevedési gondjaim. A másik két orvos csak antibiotikummal akart tömni mindenféle labor nélkül a potencianövelő mellett. Hiába kértem, hogy előtte legyen tenyésztés. A harmadik orvostól kérni sem kellett, az volt az első, hogy ő küldött ondót és prosztatamasszázs utáni vizeletet tenyésztésre. Negatív lett. Akkor mi értelme lett volna az antibiotikumnak? Írt fel gyulladáscsökkentőket + Proxelan kúpot javasolt. Kb. 2 hónap után a tüneteim többsége megszűnt, néha még enyhe farokcsont fájdalom jelentkezik. Tudom, hogy nem gyógyítható betegség és azzal is tisztában vagyok, hogy visszatérhetnek a tünetek. A harmadik doki ki is mondta, hogy ez a betegség az ő szakmájuk rémálma. De nála ennek elenére éreztem az empátiát és azt is, hogy valóban segíteni akar és nem csak a pénzemre hajt. Lehet, hogy csak én reagálom túl, de nagyon olyan érzésem volt, mintha nem igazán érdekelte volna a másik két dokit a problémám. Nagy nehezen összeszedtem minden erőmet, hogy arról beszéljek, harmincas férfiként nem úgy mennek az ágyba a dolgok ahogy szeretném, akkor nem azt a választ várom, ha gondolja, írok fel potencianövelőt. Ezért vagyok/voltam kicsit csalódott.
2022. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!