Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy részeg hajléktalant...

Ha egy részeg hajléktalant (aki már többször járt ott) bevisznek a kórházba a mentők, ott mit csinálnak vele?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, be sem viszik, ha ismerős.
2022. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendőrök bevitették
2022. dec. 27. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Beteszik az SBO-n az elkülönítőbe ha épp üres, ha nem és nem akarnak kicseszni a normális betegekkel, illetve a hajléktalan alkalmas rá, valami félreeső helyen obszerválják, majd reggel feltisztulva szélnek eresztik, de gyakran lelépnek maguktól.

Kapnak tisztasági fürdőt, pelenkát ha olyan állapotban vannak, a ruhákat le szokták vágni és a kincstári készletből adunk valamit.

Régen nálunk a pszichiátria őrizte őket éjjel de az megszűnt, esetleg megpróbálják felvetetni osztályra, sokszor a belgyógyászat vagy a sebészet nyeri meg a hajléktalanokat. Ahonnan egy részük szociális indokkal pakolódik tovább a krónikus osztályokra.

Egyeseknek a taja sem érvényes, persze a szociális nővér intézkedik, és nem kell fizetnie.

2022. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy 3-as írja SBO akkor ha félnek hogy belefullad a hányásába.

Egyébként detox ami annyiból áll hogy kikötöznek. Ha pedig valaki kiabál, hőbölög akkor bezárnak egy kis szobába. Minden esetbe közben figyelnek kamerával.

Ha valaki üt vág akkor le is nyugtatózzák, de akkor utána pszichiátria és még 1 napot tuti bennt tartanak.


Viszont én már rég voltam. Azt hallottam újabban könnyebben kiengedik azokat akiknek az új rendszerben már megszűnt a TB-je.

2022. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kijelölt detoxikáló sosem volt, kamera nem is lesz. :D

Helyzettől függően valóban kikötözés, nyugtató, infúzió, melegítés, még meg is etetjük, ha akad valami kaja.

A pszichiátria nem szereti felvenni a részegeket, viszont ha egyszer bekerülnek, nehéz kitenni őket, mert nem lehet csak úgy utcára dobni senkit. Szóval szállóintézés, rokonkeresés, majd a delikvenst 3 hónap múlva megint valami lépcsőről szedik össze.

2022. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt az embert azt mondták, hogy elég rendszeresen viszik be az utcáról magatehetetlen állapotban...
2022. dec. 28. 11:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak rendszeres látogatók, nők is. Előző ambuláns lap copy paste, fekszenek egy kicsit, majd meglépnek.

Utáltam ezt amíg ott dolgoztam, az embernek ezer más dolga lenne, erre behoznak mindenféle csövest, akiknek ha le is van rohadva a fél lábuk, a fekvőbeteg osztályok órákig pingpongoznak velük, csak nehogy nekik kelljen felvenniük osztályra. Értem én, hogy úgyse egyezik bele semmibe, kidobni nem lehet, és hetekig ott fog díszelegni nekik, de hát na.

2022. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Én meg a csöves vagyok (csak most épp van hol laknom) és azt utálom hogy állandóan bevisznek. Inkább hagynának ott ahol vagyok...
2022. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!