Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 190/90 vérnyomás 120 pulzus...

190/90 vérnyomás 120 pulzus nagyon gyors séta után jó vagy magas? Egybol utána mérték.

Figyelt kérdés
Itthon hazaértem a mért érték 3 perc ules utan 131/79 volt 84pulzus Lehet hogy csak azert volt ilyen magas ott mert izgultam+ nagyon siettem oda?

2023. jan. 19. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A 190 azért nagyon sok! Nekem komoly sietés után, fehérköpeny szindrómával 35 fokba nyáron alkalmassági vizsgálaton 138/92 volt a vérnyomásom és 120 as pulzusom. Ezt is sokallták, ez volt eddig a legmagasabb vérnyomás amit valaha mértek nekem. De ha a szervezeted nincs hozzászokva semmilyen szinten a terheléshez akkor elképzelhető hogy ennyire leterhelte hirtelen. Apránként szabad csak terhelni akkor.
2023. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok hozzászokva a nagy terheléshez de ez nyomos indok lesz hogy ezen elkezdjek változtatni
2023. jan. 19. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
De mindenképpen csak gyenge terheléssel kezdjed, mert különben rosszul is lehetsz! Fokozatosan kell növelni a terhelés itenzitását, és a végén egy olyan terhelésre kell beállni ami érzed, hogy legalább minden 2-dik vagy 3-dik napon jól esik, főleg ha ülőmunkát végzel. Én még tanulok, de nekem a természetben való sétálás jött be nagyon. Én hétvégente szoktam menni, nálam ez is egy formája a kikapcsolódásnak.
2023. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is tanulok,valoszinusitem , hogy az eltunyulás miatt tortent meg +izgulás+stressz.egész nyáron aktiv nehez fizikai munkát végeztem(fűkaszálás stb) es semmi bajom nem volt. Nem mondom,hogy hogy a melegbe nem ziháltam de ennyire magas biztos nem volt akkor a vérnyomásom.
2023. jan. 19. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!