Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem elérhető nálunk még...

Miért nem elérhető nálunk még a Narcan spray?

Figyelt kérdés
A Narcan egy drogtúladagolás visszafordító gyógyszer, Amerikában egyre elterjedtebb. Lenne ennek valami komoly negatívuma?

2023. jan. 28. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs negatívum, és a mentősöknél van. Szerintem ha felíratja valaki felírják ( naloxon) csak nem spray formájában
2023. jan. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ennek így sok haszna nincs. Szerintem akkor sokkal hasznosabb lenne, ha mindenki vehetne magának és használhatná ha olyannal találkozik (mint Amerikában). Itt mire a mentő kiér addigra tízszer meghalnak.

Főleg ha a családban a gyerekedet hazahozzák intoxikálva, vagy egyes klubbok lépcsőjén találnak meg így embereket.

Ugyan úgy szerintem hasznosabb lenne az epipent is sokkal elérhetőbbé tenni

2023. jan. 29. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Itt az ópiátosok, heroinisok bujkálnak, mert a fogyasztással is a börtönt kockáztatják. Amíg ez a boszorkányüldözés megy a fogyasztók ellen, addig tök felesleges mert inkább egyedül halunk meg, minthogy böribe kerüljünk.
2023. jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3: pont ezért is lenne jó, hogy nem vényköteles lenne a szer, a barátaik, családjuk is tudna vészhelyzetre tartani maguknál.
2023. jan. 30. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Háát, lehet benne valami :)
2023. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert így, hogy vényköteles, igazából tök jó hogy van, de minek...
2023. jan. 30. 10:13
 7/7 anonim válasza:
Gondolod nem élnének vissza vele az emberek? Annál bátrabban lőnék magukat, hiszen ott a segítség, ha kell. Mint a fogyókúrás gyógyszerek esetén, ott is csak a visszaélés megy. Van értelme a vényköteles-mivoltnak.
2023. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!