Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnék leszokni több...

Hogyan tudnék leszokni több év után az orrspray-ről?

Figyelt kérdés

Sajnos 5 éven át használtam orrsprayt. Féléve határoztam el, hogy leszokom róla, de egyenlőre ez még nem valósult meg. Jelenleg beteg vagyok, covid tesztet is csinálnom kell ha a tüneteim nem javulnának.

Egyetlen reményem most az, hogy ha mostantól kezdve egyáltalán nem használok semmilyen orrspray-t illetve cseppet, mert olyan gyógyszert is szednem kell (orvos által felírva) ami a felső légutakon segít.

Az orrpray-t 5 éven át használtam, de sose azért, mert annyira szerettem volna, sose szerettem... egyszerűen csak képtelen voltam elviselni az állandó dugulást. Voltam fül-orr gégészeten, ott azt mondták orrsövény ferdülésem van, és 18 éves korom után megműtethetem. Már 18 elmúltam, de nem terveztem megműtetni, akármilyen is a helyzetem, mert olyan embert is hallottam már erről, akinek csak rosszabb lett. Esetleg van még remény a javulásra ilyen sok idő használat után? :/

(Rosszindulatú válaszok helyett, segítség kellene, előre is megköszönöm annak aki segít)



2022. dec. 27. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Orrsövény műtét után nekem helyrejött.
2022. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tengervizes sós orrsprayt használj, az nem okoz mellékhatást, mint az orrcseppek. Persze az orrdugulás nem fog elmúlni az orrsövényferdülés miatt.
2022. dec. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Üdv !


Én is kb 5 évig voltam orrspray függő . Rengeteg dolgot kipróbáltam, amivel le tudnék szokni. Orrkenőcs, egyéb tengervizes termékek, Nózi szipu stb stb. Termreszetesen semmi sem segitett egy dolgot kivéve. A neve az, hogy : EPID NASO Spray ( propoliszos orrspray). Első körben mindig csak éjszakára fújtam be a "rendes" sprayel és napközben ezt a propoliszost használtam. Majd el-el hagytam az éjszakai befújást, vagy ezzel helyettesitettem. A hatásfoka természetesen jócskán alul marad a vegyianyagosokkal, de minimálisan használ.Én 2 ilyen propoliszosat vettem és mire a másodiknak a fele elfogyott, addigra sikerült leszoknom teljesen. Ehhez persze kell kitartás, és néhány álmatlan éjszaka is, mire az ember orrnyálkahártyája szépen lenyugszik.


Kitartás és ne add fel ! Kb 2 hét alatt rendbe jössz !

2023. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!