Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A leszázalékolást mi alapján...

A leszázalékolást mi alapján számolják ki?

Figyelt kérdés

25 éve egy helyen dolgozok.Sajnos 8 hónapja táppénzen vagyok mert Szklerozist diagnosztizáltak.

Gondolkodom a leszázalékoláson.


2023. febr. 4. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A betegséged alapján, valamint annak alapján, hogy miben korlátoz téged a betegséged, s miben vagy munkaképes. Ennek megvannak az "indexei".

Pl. megsüketülsz és depressziós is vagy miatta.

Viszont otthonról tudsz távmunkát végezni.

2023. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

A leszázalékolás hosszadalmas folyamat.

Nem a te elhatározásodon múlik. Kérelmezheted, de az összes leleted és az állapotod alapján orvos bizottság állapítja meg, hogy megkapod-e, s ha igen, milyen mértékben.

2023. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 8. hónap táppénél, szólt a háziorvosom, hogy indítsuk el. Mivel nem két nap lesz , s 12 hónapnál tovább nem lehetek táppénzen. Kérte, hogy vigyem be neki a papírjaimat. Ő kiválogatta, majd megírt egy javaslatot. Kérnem kellett a nyugdíjigazgatóságnál különböző nyomtatványokat. Ott pikk pakk kiadták ami kell. Kb 10 percet voltam bent. Majd otthon kitöltöttem a papírokat, majd a legközelebbi kormányablaknál feladtam. Ott is nagyon rendes volt az ügyintéző. /CEGLÉD, vasútállomás/. Kb 3 hét múlva meg is jött a határozat. Mikor letelt az egy év táppénzem. Az egy évet is napra pontosan a háziorvosom megmondta. 2021.február 24 től - 2022.március 8.ig járt a táppénz. Munkahelyen 9.-én leszámoltam, s amit írtak, a központi nyugdíjigazgatóságnál azt feladtam nekik. Kb március 20-án meg is kaptam az arra a hónapra járó nyugdíjam. Hivatalosan 2022 .március 9-én van az első nyugdíjas napom. Minden rendben ment. Egy nap nem "veszett "el.
2023. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azon is múlik, hogy hány éves a munkaviszonyod. Nagyon minimális összeget kapnál, ha egyáltalán.

Ha megkapod kb 2 évrnként bizottság, döntés, hogy marad, vagy elveszik.

2023. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!