Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az hogy nem férnek hozzá...

Mi az hogy nem férnek hozzá az EESZT-hez a rendelőkben?

Figyelt kérdés
Beutalot nem fogadják el telefonról, csak kinyomtatva! Ez mi? Minek van az EESZT akkor? Minek kell a saját pénzemen pazarolni a papírt? Nincs valami szabály erre, hogy kötelesek elfogadni így is? Mert akkor megmondom. Kész vicc. 2023 van... Hogy lehet az, hogy egészségügyi dolgozók nem férnek hozzá a rendszerhez? Nekem ennek erősen kamu szaga van...

2023. febr. 9. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az EESZT-hez csak orvosi belépéssel lehet hozzáférni. Sokszor az asszisztens csinálja számítógépes munkát, az orvos ott sincs.

Illetve ha be is lépne, a kedves háziorvosok többsége nem teszi fel se a beutalót, se semmi ambuláns lapot.

Vagy egyszerűen nem is működik a rendszer.

2023. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En az eeszten meg sose kaptam beutalot, nem is tudtam, hogy lehet ilyet. Mindig papir alapon adja az orvos, azt viszem magammal.

Csak az eremenyeket szoktam online ott megkapni.

2023. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvosi belépés? A patikában is látják, gondolom ott nincs orvos.
2023. febr. 10. 06:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A patika más, ott a felírt gyógyszereket kell csak látniuk, bárki is írta fel, és jó esetben fel is ment az EESZT-be.
2023. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahhhh :/

Akkor lehetne a rendelo is mas. V vmi. Na m1, ertem, koszi szepen :)

2023. febr. 11. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs rendesen megcsinálva, a rendelőben én annyit látok, hogy valaki január 3-án megjelent a háziorvosnál, de a beutaló nincs ott. Vagy még ennyit sem látunk.

Bár sok háziorvos értelmes beutalót sem küld, pedig illene röviden leírni, miért is érkezik a beteg, esetleg némi gyógyszerelés, a falra mászunk a kis fehér és piros ovális tablettát szedek-től.

Szóval van mit csiszolni, egyébként akad hiba, megszakad, nem működik, nem megy fel a felhőbe...

2023. febr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb beteg, de még az orvosok is a "labor"-t a vérvétellel azonosítják. Pedig azzal még csak a minta van meg. Utána bekerül ez a minta az "igazi laborba", ls ott el kell végezni belőlük a kért vizsgálatokat. Napi mondjuk 1500 mintán.

A kérdező belegondolhatna, ugyan hogy juthatna el az az információ, hogy konkrétan milyen vizsgálatokat kell elvégezni az ő mintájából, a mobiltelefonja képernyőjéről a laborautomata számítógépére! Napi 1500 társáéval egyetemben.


Nem olyan egyszerű ez, amilyennek látszik.

2023. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!