Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel után 3-4 órával még...

Vérvétel után 3-4 órával még mindig nem vagyok teljesen jól?

Figyelt kérdés

Közben rosszul lettem, elfehéredtem, nem ájultam el. Utána ettem csokit és sok izotoniás italt ittam. Valahogy nem lettem olyan sokkal jobban. Még mindig erötlen vagyok, fáradt.

Ilyenkor mi van? Elmúlik holnapra?


2023. febr. 15. 11:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Volt már sok vérvételem, ilyen még nem volt. 3-4 kémcsövet vettek le azt hiszem.
2023. febr. 15. 11:49
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ezelőtt vettek le ennyivel? Mert ha nem, akkor lehet ez a baj. Ne aggódj, holnapra jól leszel.
2023. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát a sima tea elég. Azokba a kémcsövekbe elég kevés fér, max. 20-30 ml-t vehettek le, ami egy szabvány véradáshoz (450ml) vagy az összes vérmennyiségedhez (5-6l) képest elenyésző.
2023. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Egy sima vérvételnél levett mennyiség semmilyen rosszullétet nem indokol. Pszichés eredú lehet.
2023. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is inkább pszichés a dolog. Én is vérvétel után még órákkal rosszul tudok lenni. De nálam ez pszichés, mert "Úristen, engem megszúrtak 😱😱". Amúgy több folyadék (1,5 L minimum!), szőllőcukor és egy kis nyugi meg szokta nálam oldani. Meg persze az önsajnáltatás, dicséret hogy kibírtam.
2023. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Estére jobb lett. Ennyi vért még sose vettek le eddig.
2023. febr. 15. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a 3-4 kis kémcső nem sok. Nekem egyszer műtét előtt 1 hét eltéréssel vettek le 2 x 4,5 dl + kémcsövek vért, na a második már megéreztem, napokig gyenge voltam.
2023. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Páromtól nemrég 12 kémcsővel vettek le, semmi baja nem volt utána. Persze meg lehet érezni, de a sok folyadék és cukor pótláson kívül sokat nem tudsz tenni, 3-4 kémcső nem indokol rosszullétet, max ha pszichésen nem bírod, lelkiállapottól is függhet. Nyugi, minden rendben lesz, még max 1 nap és semmi bajod.
2023. febr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!