Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen érzés CT-n a vénás...

Milyen érzés CT-n a vénás kontraszt anyag beadása?

Figyelt kérdés
Riogatnak vele, hogy jobban fáj, mint egy vérvétel és nagy nagy mennyiségű anyagot nyomnak be, ami rossz érzés. Ráadásul rosszul lehet lenni tőle. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

2023. febr. 17. 17:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Szinte nem is éreztem. Mondták, hogy lehet, melegem lesz, de nálam semmi nem volt.
2023. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. febr. 17. 17:48
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ma voltam. Semmit nem érzel a beadásnál, injektorra kötnek és ennyi, csak a szúrás kb, mint egy vérvételnél. Én a torkomban éreztem melegséget, mintha a szám kiszáradt volna és szédültem, de tartott max. 2 percig, de nekem inni is kellett előtte 1 órán keresztül kontrasztanyagot, szóval attól is szédültem kicsit már meg volt hányingerem kissé, de mikor kijöttem, semmi bajom nem volt már. Bent feküdtem kb. 20 percig, szóval lehet ki is feküdtem, de eleve fájdalmaim is voltak egész nap, ez is benne lehetett, de van aki semmit sem érez. Mivel ebben nem vagyok laikus, én tudtam előre mikor melyik fázis megy, mikor indul majd a kontrasztanyag, meg mikor van vége, de aki nem tudja, az nem fogja érezni mikor megy be az anyag. Nem olyan sok mennyiség, 120 ml-nél kevesebb megy be,de ha a vesefunkciód jó, akkor utána hamar kiürül.
2023. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

ma 17:59

Te nem PET CT-n voltál? Ott kell előtte inni 1 órán keresztül az általuk adott folyadékot.

A sima CT más.

2023. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
#4: Nem így van, sima CT-n voltam. CT-n ha kontrasztos kismedencei és hasira mész, akkor inni is kell és vénásan is kapsz.
2023. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Ypszilon1980 köszönöm a választ. Nekem is kell inni is meg szuri is. A tűtől félek inkább. A leírásod alapján ez nem olyan, mint MR vizsgálaton, ahol bejöttek és kaptam egy sima vénás injekciót (pár másodperc volt az egész). Hanem inkább olyan, mint infúziót kapni. Akkor ezért mondhatták azt nekem, hogy rosszabb, mint egy vérvétel.
2023. febr. 18. 12:13
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszabb egyáltalán az sem. Legtöbbször injektor van, de részedről semmi különbség, ettől még nem folyamatosan megy a kontrasztanyag, csak akkor egy branült kötnek be és így nem kell kiszedni a gépből, ha kell beadni, a szoftver automatikusan vezérli, adott pillanatban belédnyomja, az sokkal pontosabb és egyszerűbb is. Az, hogy mi alapján dől el, hogy injektoros vagy bejönnek hozzád beadni, az a vizsgálattól is függ. De az nem fáj, nem fogod érezni, csak ugye magát a kontrasztanyagot mindenki másképp viseli. Majd ott úgyis kikérdeznek van-e allergiád, gyógyszerérzékenységed, de a beleegyezőt is alá kell írni, ott is le van írva minden részletesen, plusz vinned kell friss labort vesefunkcióról.
2023. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Igen, laborba is mennem kell.

Köszi az infót, így tudom mire számítsak. Igazából még tetszik is hogy ez ilyen modern dolog, hogy a gép adagolja a lötyit. Nekem ez olyan sci-fi. (gyerekkoromban voltam utoljára kórházban vizsgálaton)

2023. febr. 18. 12:59
 9/29 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta. A branül volt az egyetlen kellemetlen élményem. A kontrasztanyag beadásakor ugyanis elkezdett nagyon feszíteni és fájni, és onnantól végig fájdalmas volt. Kétszer hivtak be vizsgálni, addig várni kellett és nagyon fájt már a karom. Alapból gyengék a vénáim, lehet hogy ezért volt csak, vagy a gép nyomta nagyon nagy erővel a cuccot, legalább is én így éreztem. Be is van dagadva a helye.
2023. febr. 23. 12:57
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát van akinek, ha nem jó a vénája vagy a nyomás kicsit nagyobbra van állítva akkor az kellemetlen lehet, nekem nem volt ilyen érzésem még úgy sem, hogy tudtam mikor megy be a kontrasztanyag, de csak azt éreztem, hogy kicsit meleg lett, meg a torkom kapart, de 1 perc alatt elmúlt. Túl vagy rajta az a lényeg, remélem minden rendben lesz.
2023. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!