Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok miért félnek a...

Az orvosok miért félnek a pereskedés puszta fogalmától is Magyarországon?

Figyelt kérdés
Többször előfordult már, hogy kértem volna orvostól igazolást, mert betegség miatt nem tudtam bírósági tárgyaláson megjelenni egyből megtagadták és mindenfélére hivatkozva, mert ő nem adhat ilyen igazolást ,stb..és szinte látszik a szemükben a megvetés, mintha ez valami bűncselekmény lenne, ha valaki pereskedik? Olyan orvos is volt konkrétan, aki azután, hogy igazolást kértem, érthetetlen okból meg is szakította a kapcsolatot velem. Magyarországon ennyire nincs kultúrája a pereskedésnek, vagy ez csak nagy gazdag réteg kiváltsága, hogy pereskedhet?

2023. febr. 20. 23:01
 1/10 A kérdező kommentje:

Tényleg furcsa ez számomra, mert ha ilyesmi felvetődik bármilyen ügyből kifolyólag azonnal csak hárítanak Háziorvos, szakorvos mindenféle orvos.


Kicsit hasonló mint az ördög és a tömjén esete.. 😁

2023. febr. 20. 23:07
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit kilog a lóláb. Én pont bíróságon dolgozik és semmi gond nincs azokkal az igazolásokkal, amik valós betegséget takarnak.


Viszont az orvos teljesen normálisan jár el, ha megtagadja az olyan igazolást, ami azért kell, mert te nem akarsz megjelenni a bíróságon.


Nálunk például már volt előállítva háziorvos emiatt! Senki nem hülye, és mást se kéne annak nézni.

2023. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
#2. Teljes mértékben egyetértek.
2023. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom elképzelni, hogy ugye a rendelőben mérnek egy lázat és lázasan, orrhangon, teljesen nyilvánvalóan betegen bemész az orvoshoz és azt mondja nem ad igazolást?

Gondolom nem véletlenül pereltek be, ha sunyiskodsz.

2023. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Gondolom nem véletlenül pereltek be, ha sunyiskodsz."


Én vagyok a felperes, tehát én pereltem be valakit, de kösz az előítélelet.. :D


Típikus magyar vagy a leggrosszab értelemben... De a pontozásod alapján te lehetsz az aki a poliitkai kategóriában csupa fideszes kommenteket ad..:)

2023. febr. 20. 23:54
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Bírom ezeket a :) jeleket a mondatok végén. Olyankor használják, amikor elfogytak az érvek.
2023. febr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha te vagy a felperes, akkor miért húzod az időt kamu orvosi igazolásokkal? Nem az lenne a legjobb, ha mielőbb lezarulna az ügy?


Az alperesek és a tanúk szoktak ezzel trükközni.

2023. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

"Magyarországon ennyire nincs kultúrája a pereskedésnek, vagy ez csak nagy gazdag réteg kiváltsága, hogy pereskedhet?"


Nem értem ez hogy függ össze azzal, hogy az orvos nem ad indok nélkül igazolást??

2023. febr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
72%
Miért adjon ki kamu igazolást egy orvos? Magát járatja le vele.
2023. febr. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, te meg is érdemled hogy ne kapjál igazolást. Remélem a pert is elveszted. Sunyi módszer.
2023. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!