Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez valóban így működik, a...

Ez valóban így működik, a diszpécser tényleg felülbírálhatja ilyen szempontból az orvost?

Figyelt kérdés

Kardiológiai gondozott vagyok, az orvos azt mondta, hogy ha bármilyen kardiológiai panaszom van, időpont egyeztetés után menjek vissza hozzá, és megadta a diszpécserpult számát. Egy éven belül voltam kontrollvizsgálaton, de nem is egyből őket hívtam. Nem most kezdődtek a panaszaim, már hónapok óta járok a háziorvoshoz, aki vérnyomáscsökkentőt próbál beállítani, de egyáltalán nem segít. Mivel a szakorvosi leletemre is rá van írva idézem: "Kontroll legkésőbb 2 év múlva az esetleges panaszok függvényében, előzetes időpont egyeztetést követően" (mellette zárójelben a kardiológiai diszpécser telefonszáma), így a háziorvos is azt mondta, hogy őket hívjam fel. Felhívtam a számot, elmondtam amit akarok, válaszoltam a kérdéseikre, majd azt mondták, hogy idézem a diszpécsert: "Ide csak úgy nem lehet bejönni, ha bármi panasza van menjen az SBO-ra". Az a probléma az SBO-val, hogy a múltkor anyumnak olyan magas volt a vérnyomása, hogy a háziorvos mentőt hívott hozzá. Bevitték az SBO-ra, majd több órás várakozás után, két szem gyógyszert adtak neki, és 190-es vényomással hazaküldték, úgy hogy egyébként ez nem az első hasonló alkalom volt, rendszeresen jár a háziorvoshoz a magasvérnyomásával. Persze tudom, hogy az SBO-n nem a pontos diagnosztizálás, hanem a vészhelyzet elhárítása a cél, meg egyébként is rendkívül terheltek, de akkor is így küldik haza a beteget.

Lehet, hogy a diszpécser felülbírálja a szakorvost, és egy kardiológiai gondozott, nem mehet el a saját orvosához vizsgálatra?


2023. febr. 21. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapvetően beutalóköteles ellátás? Ha igen, akkor egyszerű: kérj a háziorvostól friss beutalót!
2023. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amennyiben egy éven belül voltam kontroll vizsgálaton nem szükséges, de meg is kérdeztem, hogy beutalóval mehetek-e, és arra is azt mondták hogy az SBO-ra kell menni.
2023. febr. 21. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Írtam privátban.
2023. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
telefonalj tobbszor nem mindig ugyanaz a diszpecser ul ott
2023. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!