Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beutaló adása miatt levonnak...

Beutaló adása miatt levonnak pénzt a háziorvostól? vagy miért olyan nehéz kihúzni belőlük?

Figyelt kérdés

Már sokadszor járok így, pl kontrollra megyek vissza szakrendelésre, de mivel túlmentem az 1 éven, ezért telefonon közlik, hogy vigyek egy új beutalót.


ezt meg hiába mondom a háziorvosnak, közli, hogy "az nem úgy működik" és nem ad.


Most akkor mit csináljak? másképp nem fogadnak ...


de szóval sokadik eset, és olyan jó lenne tudni, hogy ez csak az ő személyes packázása vagy kifejezetten anyagi hátránnyal jár számára a beutaló adása?



2023. febr. 22. 12:17
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
62%
Ezt olyan tudná megmondani neked, aki orvos, vagy nővér, de - anonim oldal ide, anonim oldal oda - sokan szerintem nem merik felvállalni, hogy nyilvánosan kiírjanak, a nagy, legszélesebb nyilvánosság elé tárjanak olyan infókat, amihez a közembernek (értsd: mindenkinek, aki nem eü-s és nem híresség, politikus, sztár, stb.) nem igazán van (nincs) köze.
2023. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
Nem vagyok eü-s (se nővér, se orvos, semmi), de ha minden beutaló után levonnának, akkor pont, hogy abban lennének érdekeltek, hogy egyáltalán ne írjanak beutalókat semmire. Ami meg nyilván a szűrővizsgálatok, meg a népegészségügy miatt abszurd...
2023. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert régen csak az öregek jártak havonta orvoshoz, mert nem volt kivel beszélgetni.

Mára már a fiatalok is. Nincs semmi bajuk, de láttak valami reklámot vagy magánéleti problémáikat egyszerűbb visszavezetni egy kamu betegségre.

Csak a sok unatkozó ember miatt nincs orvos, ellátás életveszélyes betegeknek se.

2023. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
Na hát nekem ehhez kevés türelmem van már, mert próbálom egyébként számontartani, hogy hova mikor kell menni/telefonálni, de nekem is van, hogy közbejön valami és nincs nagyon sok kedvem magyarázkodni miatta.
2023. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

de itt nem unatkozásról van szó.

hát a szakorvos vár, és ráadásul elég komoly ügy miatt, sokadik kontroll, és akkor csak azért nem jutok be hozzá, mert a háziorvos nem hajlandó beutalót adni.

jó lenne tudni, mi az oka ...


de ha csak az, hogy menjen az ember magánhoz, akkor gyönyörű a helyzet.

2023. febr. 22. 13:53
 6/47 A kérdező kommentje:

1

na de ehhez sztem pont köze lenne bárkinek. hát hadd tudjuk már, min múlik a dolog, elvégre a saját egészségünkről van szó.

2023. febr. 22. 13:54
 7/47 anonim ***** válasza:

Sokadik kontrol?

Számomra ez ugyanaz az unatkozó nyugdíjasokkal

2023. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
#7, nekem évente kell járnom a tüdőgyógyászatra, különben a háziorvos nem tudja felírni az állandó gyógyszerem. Hidd el, nem beszélgetni járok oda... Gondozásba vagyok véve az asztmám miatt és folyamatosan kontrollra kell járni.
2023. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

7

ne viccelj, életveszélyes dologról van szó, amit ellenőrizni kell állandóan.

2023. febr. 22. 14:52
 10/47 anonim ***** válasza:
Ez a szakorvos idiótasága. Nincs olyan szabály, hogy ha egy éven túé mész kontrollra, beutaló kell. Ők rendeltek kontrollra, ha ez le van írva, kötelesek fogadni. Ez a háziorvos felesleges b.tatása és időrablása.
2023. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!