Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gyerekorvos látja, ha...

A gyerekorvos látja, ha elviszem a fiamat urulógushoz és ott csinálnak vele valamit?

Figyelt kérdés

Az EESZT-ben ezt el lehet rejteni?


(fityma letapadása van amit ő akar megoldani, de én inkább szakemberre bíznám)


2023. febr. 22. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csinálnak valamit akkor az bekerül. De minek akarnád lerejteni? Ehhez nem kell szakember. Hány éves a fiad? Mondd meg neki, hogy minden este áztassa fel meleg vízzel és akkor próbálgassa. Így a legegyszerűbb.
2023. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
7 éves, max pohárba tudná áztatgatni... 1/3-áig jött neki ennyi év alatt, kentük körömvirág krémmel, csináltuk amit kellett, de semmi változás
2023. febr. 22. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem elég kenni. Feszengetni kell a bőrt, de fontos, hogy előtte feláztassátok meleg vízzel. Szerintem olyan 8-9 éves korban se rendkívüli, ha még nincs feljönve.

Ha megműttetitek azzal az a baj, hogy rettentően fog neki fájni hetekig, hozzá se fog tudni nyúlni és emiatt újra le fog gyógyulni. Ezt tapasztalatból mondom.

2023. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyermekotthon betegszobáján a következőképp kezeltük az ovisoknak, alsósoknak:

- langyos kamillateás áztatás (belelógatva a péniszt) kb 10-15 percig.

- tetrán kenőcsös kezelés, benyúlva vattapálcával óvatosan a fityma alá, felkenve a makkra. DE lehet tetrán helyett - ami szélesspektrumú antibiotikum - fehérvazelint használni.

A fitymát pedig fel kell húzni addig, ameddig jön.

Ha nem volt változás, akkor kellett vinnünk a gyereket szakrendelésre. Mi annak idején (80-as évek) gyerek sebészetre vittük, de az elég brutális volt. Az ottani asszisztens lefogta a gyereket, az orvos pedig hirtelen feltépte a bőrt. Hagy ne mondjam, hogy mennyire fájdalmas az ilyen. Ezért igyekeztük kezelni, és általában be is vált. Mindennap kezelni, "tornáztatni"/erőltetni kellett a bőr hátra húzását.


Szóval, én elhiszem, hogy a gyerekorvos is meg tudna egy ilyen letapadást oldani, de ha gyulladás miatt tapadt le a bőr, akkor először mindenképp érdemes kezelni előtte. Feltételezem, ma már érzéstelenítéssel csinálnak ilyen ambuláns műtéteket az urológiákon. Viszont az is igaz, a műtét után érzékeny, fájdalmas lesz az ottani terület, ahogy előttem is írták.

2023. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!