Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tapasztaltok fennakadásokat a...

Tapasztaltok fennakadásokat a háziorvossaitokkal ti is? Ügyintézés, receptkérés, stb?

Figyelt kérdés

Ismerős körön belüli a háziorvosom, viszont az elmúlt fél évben amikor felhívom, fel sem veszi.


Azt mondta, hogy visszahív. 12 ig szokott rendeli, de mint a kínaiban, már 11:40 körül pakolnak el ugye.


Már másodszor fordult elő hogy nem hívott vissza, illetve apámnak az üzenetét "nem látta" és nekem kellett felhívnom hogy adjon sűrgősségi beutalót neurológushoz mert bénul a karja.


Én most beteg lettem, kellene igazolás egyetemre hogy visszamehessek, de nem veszi fel, de mintha nem akarna fogadni. Azt mondta hogy "majd meglátjuk". Pedig mondtam neki már jól vagyok közel 3 napja és úgyis köv. hét elejétől mennék.


Ezt azért, mert időpontot kell kérni hozzá, nem mehetsz csak úgy be hogy heloka.


Nekem van pszichiáterem, elég segítőkész, ő érdekes módon MINDIG felveszi a telefont, azonnal felírja a cuccokat (még vasárnap is) és mondta hogy akkor ő ír nekem igazolást.


Szerintem a háziorvosom kiégett, elege van a melóból. Túlterheltek alapból az orvosok, plusz a felesége meghalt rákban pár hónapja és egyedül van mindennap otthon, de van két gyereke amelyikből az egyik klinikai depressziós.


Szóval elég nehéz élete van.


Ezt tudva és elfogadva, úgy érzem egyre nehezebb bármit kérni tőle, akár felkeresni. Régen nem ilyen volt. Kérdezte hogy vagyok meg ilyenek.


Nektek is ilyen gyötrelmesen nehéz receptet/beutalót/időpontot/egyebet iratni háziorvossal? Tietek szokott e-receptet írni?


Úgy tűnik nagyon, hogy váltani fogok.



2023. febr. 22. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Hat igen. Az enyem is ilyen, bemenni nem mehetsz, de meg idopontot se ad igazabol, hanem telefonon rendel, latatlanban mond valamit.

HA hajlando negyvenedik probalkozasra felvenni.


Abban ne is remenykedj, hogy visszahiv, addig kell neked hivogatni, amig fel nem veszi.


Covid ota van ez egyebkent, addig semmi problema nem volt vele.

2023. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Válts dokit.
2023. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, másfél éve nincs háziorvosom.
2023. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1


Azért tettem fel a kérdést, mert igazából ha körülnézek a kategóriában nem nagyon látok embereket panaszkodni a háziorvosukra. Sőt, pont ellenkezőleg néha-néha.

2023. febr. 22. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ő kiégett, problémái vannak, még a feladatát el kell látnia. A sebész sem mondja azt műtét közben, hogy most elfáradt és holnap folytatja. Panaszkodnak itt is sokan, meg nem itt is, csak sokan nem írják le ide. Múltkor én 40x hívtam, 2 napon keresztül, egyszer sem vette fel senki vagy foglalt volt. Ha táppénz kell, akkor azt el kell intéznie, ha tanács kell, akkor azt meg kell válaszolnia, ez az ő feladata. Ha nem tudja a feladatát ellátni, akkor nem jó orvos és nincs is rá szükség ebben a szerepben.
2023. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Betegjogi kepviselonel tehetsz panaszt ellene.
dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!