Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nővérként (ápolóként) melyik...

Nővérként (ápolóként) melyik osztály a legtöbb szaktudást/hozzáértést igénylő osztály? És melyik osztály a legdurvább hely?

Figyelt kérdés

2023. febr. 24. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az említett két tulajdonságot együtt nézzük, akkor én orvosként azt gondolom, hogy a sürgősségi (SBO). Amennyiben szaktudásról van szó, akkor az aneszteziológiai és intenzív terápiás osztály. Intenzív osztályon nővérként dolgozni intenzív terápiás szakápoló végzettséghez kötött (kivéve a segédápolókat), az ott dolgozó orvosok végzik az altatásokat is, viszont a műtőben úgynevezett aneszteziológus szakasszisztenssek segítik a munkájukat (már ha nem éppen hátráltatják, mint az én korábbi munkahelyemen).

De az is igaz, hogy mindkét helyen lehet “durva dolgokat” látni, ez inkább szubjektív vélemény részemről, mert mindkét osztályon dolgoztam. Amennyiben további kérdéseid lennének ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok rájuk, akár itt, akár privát üzenetben.

2023. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, lenne pár kérdésem. Én laikusként azt hittem, hogy a pszichiátriai osztály a legkeményebb, de akkor úgy látszik nem (itt a nyílt és zárt osztályra egyaránt gondolok). A sürgősségi, SBO végülis érthető, ezekre a helyekre bármikor bármilyen embert bevihetnek, akár egy durva balesetből "frissen". A pszichiátriai osztály (nyílt és zárt is érdekelne) mennyire kemény hely ápolói szempontból? Illetve egy ápolási osztály?
2023. febr. 24. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ápolási osztályon 1 napot sem bírtam ki. Nagyon csúnya ilyet írni, de nincs benne kihívás. Ellátás, fürdetés, etetés és tudod, hogy nem lesz jobban. Pszichi osztály durva is lehet, kb 1 hónap alatt 1 említésre méltó eset van. Szerintem a kardio őrző is izgalmas osztály. Kiszámíthatatlan, gyors reagálást igénylő munkahely. Szagok szempontjából a gasztro viszi nálam a prímet. Sürgin sok mindent láthatsz, de azért azt vegyük számításba, hogy ott sok az alkoholista, drogos, belógó beteg (2-3 hetes panaszokkal jön be) stb. Fél évet nyomtam le ott, egyetlen késeléses eset volt, ami egy kicsit más volt, mint a többi.

Üdv: egy gyakorló ápoló

2023. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ápolási osztályt nem ajánlom, hacsak nem akarsz belerokkanni a vég nélküli fizikai munkába, valamint emocionálisan talán—számomra—legalábbis jobban megterhelő, mint a SBO. Vidéki kórházakban psych. beteg általában SBO-n át érkezik, ha intoxikált, mindenképpen. Budapesten a Péterfy TOXIN aztán viszont mindennel találkozhatsz, zömében nem meghalni akaró, öngyilkossági kísérletet elkövető betegek, de azért mindennapra esik “komoly” beteg is, nem véletlen, hogy van 2x6 ágyas subITO, és egy 5 ágyas ITO. Nyilván, aki bevesz egy marék alprazolamot alkohollal, nem túl nagy kihívás, de mondjuk egy nem is oly ritka fagyálló mérgezés már komolyabb elméleti és gyakorlati felkészültséget igényel.
2023. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!