Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg ilyen rossz a helyzet...

Tényleg ilyen rossz a helyzet magyar szülészeteken?

Figyelt kérdés

Még csak 22 éves tanuló vagyok, de nagyon sok helyről hallom mennyire rossz a helyzet, ha szülni megy az ember( bunkó és erőszakos orvosok stb.)

Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi .



2023. márc. 2. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Bezzeganya blogon rengeteg szüléstörténetet és valódi, aktuális tapasztalatot olvashatsz.
2023. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én inkább pozitív történeteket hallottam. Akinek negatív élménye volt az nehéz szülés miatt volt
2023. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a nővérekre hallok sok panaszt. Bunkók, flegmák. Orvosokat inkább dicsérni szokták.
2023. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen.
2023. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó.pl nálunk nagyin szeretik a szülészetet már városokbol is idejönnek akik nem idetartoznak.

Vannak rossz élmények vannak jobbak.

Nálunk szoptatáspárti a kórház,minden megtesznek hogy anyatejjel tápláld a babádat,persze van akinek ez rögtön böki a csőrét és innentől eleve konfliktusok alakulnak ki.

Egyébként vannak igen bunkó nővérkék szerintem ez attól is függ mennyire kimerültek..

Volt pl aki direktpusmogott magába utána meg teged nezett hülyének,ezzel konfliktust okozva...

Vagy aki ugy megfogta a baba fejét hogy rátegye mellre,hogy az anyuka majd infarktus kapott.

Mikor én szültem bő 2 éve akkor volt olyan nővérke aki 21 éves volt :D

Na hát attól is tartottak de pl ő nagyon rendes volt.Szerintrm ez változó.általábana sziptatós nővérrkrt szidják

2023. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikát nézve eléggé el van maradva Magyarország. 2020-ban a szülés közben/ szülés következtében történő halálesetek száma 15,2/100.000 fő. Míg például a szomszédunkban, Ausztriában ez a szám 2,4/100.000fő, Szlovákiában 1,8, Lengyelország 2,5 és sorolhatnám. A 2017-es adatok magasabbak, de az unión belül csak Romániát és Lettországot előztük meg: [link]

Frissebb adatokat nem találtam, de a covid nem hinném hogy javított a helyzeten.

2023. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!