Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelezhető-e a szakrendelő...

Kötelezhető-e a szakrendelő orvosa az "útiköltség-papír" (felénk így hívják) kiállítására?

Figyelt kérdés

Fel vagyok háborodva mélységesen: a kislányom nagyon beteg, 7 éves. Egy kicsi faluban lakunk, 105 km-re a megyeszékhelytől. Minden héten be kell vinnem szegénykémet a miskolci megyei kórház egyik rendelőjébe. Kb. 5200 Ft-ot tesz ki kettőnknek az oda-visszaút (busszal, kétszer át kell szállnunk). A szakrendelő orvosa minden héten más és más vizsgálatokra küldözget minket.


Nem állunk annyira rosszul, ám havi 20 ezer forintból már tudnék neki néhány ruhadarabot vásárolni, vagy egy strapabíró cipőt.


Ja, és a nagy probléma: hiába kérem minden héten a szakorvost, hogy írja meg az útiköltség-papírt, nem hajlandó rá: egyszer elküldött a fenébe azzal, hogy nincsen nála ilyen nyomtatványtömb, és többször azt, hogy "Ne kelljen már nekem ilyenekkel is foglalkoznom, nincs időm!".


Megértem, hogy elfoglalt, hiszen naponta több tíz kicsi beteg vár rá, a két asszisztensnője közül az egyik mindig mászkál, a másik a számítógép billentyűzetét veri, azonban ez mégis FELHÁBORÍTÓ. Nem tudom, hogy milyen szervhez forduljak. Egyébként a doktor hozzáállásával is probléma van, szerintem nem a legalaposabb munkát végzi (máshová nem vihetem, ugyanis a határ mentén élünk, és távol esnek tőlünk a nagyobb városok).


(A háziorvostól pedig nem kérhetek, ugyanis a szakorvos küldözget mindig minket mindenfelé.)


2010. okt. 6. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselőnél kell reklamálni.A bejáratnál vagy az ajtónál kötelesek kirakni a nevét,keresd meg.Talán kérdezd meg az asszisztens nőt,hogy ki a betegjogi képviselő nálatok,szerintem 5 percen belül a kezedben lesz az útiköltség papír.
2010. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Betegjogi képviselőt kell megkeresned!

Nem tudom mi a betegsége a kislányodnak, de nem lehetne kórházba befeküdnötök? Ott egy-két hét alatt megcsinálnának minden vizsgálatot?! Bár lehet, hogy rosszul gondolom, de ez egyszerűbb lenne, inkább túl lenni mindegyiken, minthogy húzódjon az egész.

2010. okt. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!