Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez lehetséges? Ha a munkáltató...

Ez lehetséges? Ha a munkáltató nem enged el nyaralásra, mert nem add szabadságot és a nyaralás kivan fizetve, valahogy "kötelezhető rá", hogy térítse meg az összeget?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Ma már minden lehetséges.

Azt tesznek a dolgozókkal, amit akarnak.Azt várhatod, hogy kifizesse a károdat. Kilépsz és mehetsz nyaralni.

Vagy feljelented a munkaügyi bíróságon és vállalod a következményeket.

2011. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem. De mehetsz táppénzre...
2011. jún. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Ó a gonosz munkáltató...

Tán előbb kellett volna szabit kérni és a szabi idejére szervezni a nyaralást...

2011. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Az persze nem lehet, hogy kért, és kapott is, amit most visszavont a munkáltató, ugye?
2011. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az lett volna a kérdés, hogy "visszavonhatja-e..."
2011. jún. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Ha az ilyesmi nem zavar eléggé, és még mindig alkalmazottként képzeled el a jövőd, akkor megérdemled. Az ő felelőssége nem a te komfortérzeted, hanem a cég működése. Durva dolog, hogy egyszerűen használati tárgyként kezel, de neki van igaza. Az vagy, amíg másképp nem döntesz. Ne kívülről várd a segítséget ("Főnök, megmondalak állambácsinak"), hanem magadtól.

Például:

"Főnök, én most megyek el szabadságra, ha tetszik, ha nem."

Ha erre azt mondja, hogy utána vissza sem kell jönnöd, akkor eddig túl voltál értékelve. Egyszerűen nem érsz annyit, mint amit fizet neked a cég. Pótolható vagy.

Pont ezt nem akarod? Akkor meg ne sírj. Azzal téríti meg a károd, hogy fizetést ad.

Ha nem szeretnél ilyen helyzetbe kerülni, indíts önálló vállalkozást. Élj meg a piacon a tudásodból, és pontosan fogod látni, mibe kerül, ha munka helyett szabadságra mész. A te felelős döntésed lesz.

2011. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat...annyit fűznék hozzá,hogy ez egy kis cég összesen nyolcan dolgozunk neki,szal nem nagy cég inkább kisebb vállalkozás,iskola bútorokat gyártunk.

Másik meg,hogy olyan szinten értékel túl,hogy én vagyok az egyetlen hegesztője,ha én nem vagyok akkor a cég nem termel,más hegesztő meg nem hajlandó ide jönni dolgozni!

Kirúgni nem rúghat ki,mert akkor vége a termelésnek,környéken meg mindenki ismeri és így nem lesz neki hegesztője...és így kb csak ő járhat rosszul,ha el küld vagy,ha én mondok fel!

2011. jún. 8. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Csak gratulálok az utolsónak (18:56), magam sem írhattam volna szebben.


Amúgy a kérdésre válaszolva: Megvan szabva, hogy a szabadságod mekkora részével rendelkezel te és mekkora részével a munkaadó.

Ha nem szeretnél meglepetést (mint ami itt történt pl), akkor célszerű előre egyeztetni a munkaadóval (még mielőtt még kifizetnéd a nyaralás árát).

Ha egyeztettél és ennek ellenére nem enged most el, akkor ne vedd figyelember a főnöködet és menj el szabadságra.

2011. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Látom közben írtál választ. Ebben az esetben könnyű dolgod van: menj el bátran szabadságra.
2011. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, tulajdonképpen nehéz helyzetben vagy te is és a cég is. Mivel te vagy az egyetlen hegesztőjük, aki nélkül áll a termelés, nyilván szorult helyzetbe kerülnek akkor is, ha szabadságra mész, ezért nem engednek el. Ugyanakkor másik hegesztő híján ők is ki vannak szolgáltatva neked, vagyis kirúgni biztosan nem fognak, tehát a te kezedben van az aduász. A helyedben bemennék a főnökhöz, és megmondanám, hogy sok pénzt kifizettem ezért a nyaralásért, amit vissza már nem kapok, így csak abban az esetben vagyok hajlandó lemondani róla, ha a cég ugyanilyen értékű nyaralásra befizet más időpontban.
2011. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!