Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez még a sipoly lehet vagy...

Ez még a sipoly lehet vagy bőrgyulladás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb 4 éve megállapította a háziorvosom, hogy kijött egy sipoly a fenekemnél. Mondta, hogy itt műtéti beavatkozásra van szükség, viszont a műtétig nekem elmúlt (legalábbis én a fájdalom elmúlása miatt azt hittem), így a műtét sosem történt meg. Tudom, hülye vagyok, el kellett volna mennem, bánom is, hogy akkor ezen nem estem túl. Na mindegy, utána 4 évig nem észleltem magamon semmit. 1 hete viszont újra valami előjött. A fenékhajlatnál nagyon elkezdett viszketni és fájni. Semmilyen dudort, vagy sebet nem érzek ott, csak fáj és viszket. Mit tehetnék?

2023. márc. 20. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Nem jó ezzel vacakolni, mert elég csúnya dolog is lehet a háttérben, ha tartósan ilyen gondod van.
2023. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiamat januárban műtötték sipollyal. Neki a feneke vágásába volt.

A sipoly már levedző állapotban volt, sőt már mellette két kissebb is kezdett kialakulni.

Elég nagy darab húst kivágtak belőle,a kereszt csontig. Háromszög alakban, tíz centi mélyen.

Nem varrták össze, nyitva kezelték a sebet. Felnőtt a hús szépen.

Ne halogasd,mert nagyobb baj lehet belőle.

4-5 év alatt alakult ki neki. Bánja, hogy nem ment el hamarabb orvoshoz.

2023. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt sipoly műtétem, a végbél mellett közvetlenül. Nagyon kellemetlen volt, fájt, feszített, gennyes, véres váladék ürült belőle, kegyetlen gyulladás kíséretében. Áldom az eszem, hogy elmentem megműtetni. Azóta tünetmentes vagyok. Nagy megkönnyebbülés!
2023. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!