Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérhetek vérvételre beutalót?

Kérhetek vérvételre beutalót?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, nagyon ritkán vagyok beteg szerencsére.

Viszont észrevettem, hogy mostanában fáradékony vagyok, gyenge és van, hogy szédülök is.

Kérhetek a háziorvostól csak úgy beutalót egy vérvételre, hogy elmondom ezeket a panaszokat? ( nem is tudom mikor voltam utoljára vérvételen. )

Egyébként heti 4-5 alkalommal sportolok, rengeteg gyümölcsöt-zöldséget fogyasztok.


2023. márc. 28. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kérhetsz, sőt ha elmondod ezeket a panaszokat kb. az lenne az első, hogy elküld egy laborra. Jobbulást!:)
2023. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit kötekedek, de hogy nincs évente vérvételed? Üzemorvos jobb esetben szokott kérni munkahelyen.


Amúgy kérj nyugodtan, biztos fog adni beutalót. Nekem is ugyanezek szoktak lenni a tüneteim, ha vas hiányom van. Nyilván nem diagnosztizálok látatlanba, de lehet neked is "csak" ez van. De ettől függetlenül kérj beutalót mindenképp!

2023. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi nektek :)


Második: egyetemista vagyok :) diákmunkánál az alkalmasságin még soha nem kértek vérvételt

2023. márc. 28. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!