Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a háziorvosomtól kérek...

Ha a háziorvosomtól kérek beutalót vérvételre, akkor kérhetem, hogy az általános dolgok mellett határozzák meg a tesztoszteron hormon szintemet is?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, azt cask endokrinológus és nőgyógyász kérheti.

A háziorvos csak TSH-t nézethet, de azt is csak akkor, ha van belgyógyászatból szakvizsgája.

2014. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ettől tartottam. Gondolom rengeteg időt kell várni, míg kapnék beutalót így, ezért holnap elmegyek egy magán vérvételre, ahol lehet kérni ennek a mérését.
2014. júl. 28. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérj mellé shgb-t is, mert a tesztoszteron önmagában nem mérvadó.
2014. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tényleg?

Egy urológustól megkérdeztem, hogy mi okozhatja az időnkénti nagyon alacsony libidót, azt mondta, hogy vagy az alacsony hormonszint, vagy pedig lelki okok. A férfi nemi hormon az a tesztoszteron, de akkor ezek szerint ez önmagában semmit nem ér, ha a tesztoszteronom normális, az nem zárja ki a hormonális zavart, kell hozzá az SHBG értéke is?

2014. júl. 28. 15:03
 5/7 A kérdező kommentje:

Kicsit megpróbáltam utánanézni. ha jól értem, akkor ez az SHBG hormon azt csinálja, hogy a vérben levő tesztoszteronhoz hozzákötődik, és azt "semlegesíti", nem hagyja, hogy kifejtse hatását? Mondjuk ha kapnék egy normális tesztoszteron értéket, de az emellett SHBG magas, akkor kevés az effektív tesztoszteronszintem?

Magyarán a szabad tesztoszteron az, ami befolyásolja a libidót?

2014. júl. 28. 15:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól értelmezted.

Férfi vagy?

Mert azért még pár másik hormon is okozhat alacsony libidószintet, pl. prolaktin, de csomó más is, csak ez a 2 gyakori. Ha alacsony a tesztoszteron vagy ha magas a prolaktin.

Miért nem mész el inkább egy endokrinológushoz? A hormonok magánúton nagyon drágák, ha találnál egy dokit, akinek van magánrendelése, de mellette klinikán/kórházban is dolgozik, úgyis kiírná TB-re, így nem kellene olyan sokat várnod, olcsóbban megúsznád és egy szakember értékelné ki. Ha valami gond van, úgyis ő tudna gyógyszert is írni.

2014. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Valószínűleg felkeresek egy endokrinológust, hogy biztosra menjek. Tényleg elég drága volt, a tesztoszteron mérés 5.000-be kerül, de cserébe már másnapra bejelentkezhetek, és aznap meg van az eredmény. Meg is kaptam este, 19,4 nmol/L lett 6,1-27,1 referencia mellett, szóval ez teljesen jó. SHGB-t nem kértem, mert az még drágább lett volna pluszba, oda majd a doki beutal akkor. A mintavétel reggel történt, amikor a legtöbb termelődik, de gondolom estére ez nem redukálódik olyan hatalmas mértékben.
2014. júl. 30. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!