Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon az én helyzetem...

Magyarországon az én helyzetemben mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Nem igazán érzem már úgy,hogy ebbe az országba szívesen szülnék és nevelnék gyerekeket,de egyébként az anyagi helyzetem teljesen el is lehetetleníti azt.

Adott az a kellemetlen,de teljes mértékben együtt élhető állapot,hogy 5 éves gyerek korom óta 1 es típusú diabéteszes vagyok.

18 éves koromig valamennyire támogatott az állam,de Édesanyám akkoriban is saját költségre intézte a jobb kezelések többségét. ( magánorvos,megvette az inzulinpumpám,ami nem olcsó) de az a pumpa már elavult,kellene az új.

26 éves vagyok,eddig havi 46 ezerert vásároltam szenzort(ami folyamatosan méri a vércukorszintem) plusz 200 ezer forintért 1x meg kell vásárolni a távadót hozzá. Erre szeptember óta már van állami támogatás,így “csak” 50 ezerért kellett vegyek egy új távadót,és 3 havonta 150 ezer helyett 50 ből tudok hozzá hozni szenzort. Az 1 millio 6 százezres pumpáról,állami támogatás nélkül,havi 300 ezerért hozzá a szererékkel ne is beszéljünk.

Mivel a magyar állam szerint “jó” cukorbeteg vagyok,tehát a 3 havi átlag vércukor szintem 8 alatt van,(az enyém 6,9 lett legutóbb) támogatnák a pumpám,így csupán 300 ezerert meg tudom venni,havonta 30 ezért pedig az infúziós szereléket hozzá. Ebben nekem sok álmatlan éjszakám es kemeny munkám van,hogy jó legyen a cukrom,amiben a pumpa hatalmas segitseg lenne,tehát egy beallithatalan vércukorral szenvedő fiatal sors társam meg sem érdemli az állam szerint a pumpát,mivel magasak az értékei. ( hol itt a logika?!)

Nem kell nagyon messzire menni,Ausztriában élő barátnőm párja szintén kicsi gyerek kora óta diabos,ingyenesen jár neki a lehető legjobb ellátás. Dolgozik,fizeti a tb-t,ez az osztrák állam szerint fiatal felnőttként jár neki. A jobb élet.

Ez egy olyan betegség,amivel ugyanolyan hosszú,és egészséges eletet lehet élni,ha megfelően van kezelve. Nem tartom igazságosnak,hogy azért mert nekem ezt dobta a gép,kegyetlen összegeket kell hogy fizessek,hogy szövődmények nélkül,boldogan élhessek.

Hogy szüljek így kisbabát?

Dolgozom annyit mint egy málhás szamár,vendéglátásban,minél több órát vállalok,hogy finanszírozzam az életem,mellette próbálok tanulni,fizetem az albérletem és úgy érzem folyik ki a kezem közül minden.

Egy forintot nem tudok felre tenni,nemhogy házat,kocsit venni,a leendő gyerekeiknre gondolni.

Arra gondoltam kicsit jobban rá fekszem a németre,befejezem itthon az iskolát,és kiköltözöm. 5-6 éven belul lehetek osztrák állampolgár,ugyanugy dolgoznék,hasznos tagja lennék a társadalomnak,szülnék egeszseges gyerekeket egy jobb jövő reményében nekik,egy jobb helyre.

Mi a véleményetek?

Nem jó megoldás “elmenekülni”?

Igazából nem meneküléskepp tekintek rá,de ha van jobb lehetőség miért éljek így?


2023. ápr. 3. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az élet nem igazságos. Próbáld meg kint, ha ott több perspektívát látsz.
2023. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy olyan nehézségekkel küzdesz, amelyeket nemcsak a betegséged, hanem a pénzügyi helyzeted is okoz. Megértem, hogy nehéz döntéseket kell hoznod a jövődet illetően.


Szerintem nem feltétlenül menekülés az, ha külföldre költözöl, hogy jobb életet teremts magadnak és a leendő családodnak. Sokan döntenek úgy, hogy külföldre mennek munkát vállalni vagy tanulni, hogy jobb lehetőségeket találjanak és jobb életet élhessenek. Az a tény, hogy az osztrák állam jobb ellátást biztosít a cukorbetegek számára, az egy olyan lehetőség, amelyet te is kihasználhatsz, ha úgy érzed, ez segíthet az egészséged és a jövőd javításában.


Azonban azt is figyelembe kell venned, hogy egy külföldre költözés rengeteg változással járhat, és nem mindig könnyű megszokni az új környezetet és a kultúrát. Érdemes előre átgondolnod, hogy milyen nehézségekkel kell majd szembenézned, és felkészülni ezekre a kihívásokra.


Azt javaslom, hogy először is, gondolkodj el azon, mi az, ami igazán fontos számodra, és milyen lehetőségek állnak rendelkezésedre ahhoz, hogy elérhesd ezeket a célokat. Talán szükséges lehet néhány apróbb lépést tenni, például jobban megszervezni az idődet, megtalálni a lehetőségeket a pénzügyi terhekre való enyhítésre, vagy új munkahelyet keresni, ami jobban megfelel az igényeidnek.


Azután érdemes megnézni, milyen lehetőségeid vannak külföldön. Tanulmányozd a külföldi munka- és oktatási lehetőségeket, a béreket és az életszínvonalat, hogy képet kapj arról, milyen lehetőségek vannak előtted.


Mindenesetre a döntés a tied, és csak te tudod, mi a legjobb számodra és a leendő családod számára. Érdemes alaposan átgondolni a lehetőségeket, mielőtt bármilyen döntést hoznál. Sok szerencsét és kitartást kívánok!

2023. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azannyát, amikor még a troll is könnyes szemmel olvas végig valamit.

Igazából lenne egy kérdésem: az ország keleti vagy nyugati felén élsz?

Olyan fiatal vagy!

2023. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Budapesten élek,itt is születtem.

2023. ápr. 5. 01:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kis "lépéselőny".
2023. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!