Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki szívreműtött, túlsúlyos,...

Aki szívreműtött, túlsúlyos, és inzulinrezisztens is, az EKG értékei viszont rendben vannak, annak magánba a 24 órás holterest érdemes választania, vagy a terheléses szívvizsgálatot inkább, hogy megnyugodjon?Mert 7. hónapra van csak időpont SZTK-ba.

Figyelt kérdés

Párom már két hete furcsa dobogást érez időnként és sokszor aludni sem tud, halálfélelme van emiatt. Van, hogy csak a galagonyatea enyhíti, betalocot meg ilyen szrokat nem akar elkezdeni szedni (mert csak tünetet enyhít, de függővé tesz és rengeteg a mellékhatása).

Eddig sosem volt ilyen neki. 26 éves, kisgyerekkorában műtötték VSD-vel.


Ekg, normális, vérnyomás is 110 és 150 között van (utóbbit az idegességének tudnám be).



2023. ápr. 4. 13:58
A kérdező szavazást indított:
24 órás holter
Szívterheléses vizsgálat
Várjon Júliusig
3 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, amit az orvos ajánl.

Nyugodtan lehet szedni gyógyszert. A Betaloc pont nem egy durva szer. Sokaknak bevált. Vagy mondhatni ez az ami bevált, és amitől semmi bajuk.

2023. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A háziorvos nem tud semmit, nem is ért hozzá.


A beutalókat megírta mindenhová, még az endokrinológiára is, de mindenhová "általános góckutatásra", mivel a vérképben alacsony volt a vas, viszont kissé emelkedet a fehérvérsejt szám.


Párom szedte a betalocot 2 napig, de csak addig enyhít ameddig beszedi, de a melléhatásokat látva inkább abbahagyta.ás átállt a gyógyteára.

A héten beszéla főnökével is, mert az utóbbi pár hónapban társmunkahelyekről (másik megyéből) stresszelik ráadásul totál feleslegesen, az egyik "kollegina" aspergeres, mindenki elmegy / otthagyja a munkahelyet miatta... A vezetőség próbálkozott már sokmindennel, csak a kirugásával nem.

2023. ápr. 4. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:

A magánorvosra gondoltam. Ő milyen vizsgálatot ajánl.

A gyógyszert folyamatosan kell szedni, 2 nap alatt nem tesz csodát.

2023. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Betaloc nem gyógyítja meg a problémát, de kezeli. A betegtájékoztatóban meg csak lehetséges mellékhatások vannak, ezek valóban jelentkeztek a párodnál? Mert ha nem, akkor örüljön neki és nyugodtan szedje a gyógyszert. Ha abbahagyja, természetesen visszatérnek a tünetek, és ugyanott lesz, mintha nem szedte volna.


Ha van rá anyagi keret, akkor persze, jelentkezzen be a magánellátásba, ahol gyorsabban sorra kerül. De ott is szakorvost kell keresni, aki megmondja, hogy milyen vizsgálatokra van szükség.

2023. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hagyjuk az egész ovosszakmát!


A tegnapi (magán) "konzultáció" eredménye a 25 ezer ft os számlán kívül annyi volt, hogy hát szerintük nem indokolja semmi sem a holtert, sem a terheléses vizsgálatot, de azért előjegyzik (MAGÁNBA) 3 hét múlva egy szív ultrahangra, addig is felírnak neki egy másik gyógyszert ami ugyanaz mint a betaloc, csak másik gyártótól.


:D


Mondtam neki legközelebb ki se fizesse az ilyen szolgáltatást, egy természetgyógyásszal jobban jár meg egy stresszkezelő tanfolyammal!


Én nem vagyok doki, de az "orvos" (köpenyesmaffia képviselője), ugyanazokat kérdezte tőle mint én, hogy mi miatt stresszel, vagy érte-e mostanában komolyabb sokkhatás...


Továbbá ugyanúgy az endorkrinológiai vizsgálatot ajánlotta mint a háziorvos.

2023. ápr. 5. 07:42
 6/8 A kérdező kommentje:

"A betegtájékoztatóban meg csak lehetséges mellékhatások vannak, ezek valóban jelentkeztek a párodnál?"



Párom anyukája 8 évig szedte a betalocot meg még egy másikat is, mielőtt meghalt vese rákban 42 évesen.

Egészségügyis volt káros szenvedélyektől mentesen élt és mégcsak kövér sem volt.

2023. ápr. 5. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetgyógyász :D Persze. Inkább egy orvosnak hiszek.

Az én anyukám 30 éve szedi a Betalocot és semmi baja. A problémáját is kezeli, és mellékhatásai sincsenek.

De nyilván nem ez a jó gyógyszer mindenkinek.

Látszik, hogy te a varázslásban hiszel és szerinted minden orvos és minden gyógyszer rossz.

2023. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Te higyj amiben akarsz, nem mondtam, hogy minden orvos rossz!

Te több közöm van az egészségügyhöz kicsit mint neked, másrészt egy volt patikában lakom. A családomban négy hozzátartozómnak van valamilyen EÜ-s végzettsége.

Bőven többet láttam a "lobbitevékenységről" és dokumentumairól mint amit te olvasni tudnál erről. Nem árt az óvatosság!


Első körben jobb ha ledobja a plusz 30 kilóját, és endokrinológushoz fordul, mintsemhogy bogyókat szedjen brahira, csakmert ez a "szokás", az értékei egyáltalán nem indokolják egyébként sem, és ezt nem én mondom, hanem olyanok akik már szedték ezeket a tablettákat, de ők is abbahagyták!


Anyám 70 éves, 8-10 es reggeli cukorral és szívritmuszavarral nem szed sem betalocot sem hasonlót, inkább diétázik a cukrára is!

2023. ápr. 5. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!