Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az a kérdésem volna hogy ha...

Az a kérdésem volna hogy ha le van járva a Tb-m? Vagyis Augusztus 22 óta nincs fizetve,mivel megszünt a bejelentett munkaviszonyom? 8hónapos terhes vagyok,elvisznek így is ingyen szülni?? Vagy akkor nem is visznek kórházba sem?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az életmentő műtéteket elvégzik, nyilván a gyereket sem hagyják benned. Aztán lehet, hogy rád terhelik a költségeket. Jobb lenne befizetni havonta azt a néhány ezer forintot.
2023. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ez úgy működik, hogy ellátnak de neked ki kell fizetned a költségeket. Mivel terhes vagy, bemész szülni lesz 3 napod hogy befizesd a TB-d és elkünyveljék és visszakapcsolják.

Ha nem ezt teszed, akkor húzósabb összegű csekket kapsz az ellátásért, azt meg nem szeretnéd. Nem muszáj az egészet befizetned csak menjen a tartozás 50 ezer forint alá!

2023. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ha már felfüggesztették, akkor csak az egész tartozás rendezése után lesz újra aktív. Szülni mehetsz, csak utólag kiszámlázzák, tehát utólag te hiába fizeted majd ki, ha abban az időszakban, amikor ellátást igénybe vettél nem volt érvényes TB-d, az mindenképpen kiszámlázásra kerül.
2023. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrálj álláskeresőnek, akkor érvényes lesz a Tb.
2023. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
8 hónapos terhesen álláskeresőnek érdekes lenne jelentkezni....plusz melyik cég venné fel?
2023. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3

Nem, nekem is lekapcsolták, mikor utaltam nekik egy kevés összeget (ami elég volt arra, hogy 50 alá vigyem a tartozást) visszakapcsolták egy hónapra

2023. ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs a neveden semmi akkor küldhetik a csekkeket legalább lesz mivel begyújtani. Nekem is küldik és több mint 500 ezres elmaradásom van. Küldjék csak :) A fogamat is múltkor a hevernak kellett kihúznia. Én tuti nem fogom kifizetni mivel nincs munkám és így is éhezek. Jó hogy nem majd tbket fizetek közben meg éhen halok....
2023. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Keress munkát, ne siránkozz

2023. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem siránkozok én. Dolgozom pl ma vasazok. 2 évtizede már biztos nem volt bejelentett munkám, de régen nem volt ezzel baj. A fidesz találta ki hogy minket szívat, és lám nem vagyok egyedül. De tőlem aztán nem tudják ezt sose behajtani, mert a nincsből már nem lehet elvenni :)
2023. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért olyan nehéz bejelentett munkát keresni? Állják a tb-t és nyugdíjad is lesz. Ja, akkor kormánypárti lennél.. Értem..

Csak nem velük b*szol ki, hanem magaddal

2023. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!