Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szívesen járnátok olyan...

Szívesen járnátok olyan szakorvoshoz, akinek a saját szakterületén van betegsége?

Figyelt kérdés
Egy kis közvélemény érdekelne, hogy ki mennyire menne szívesebben / kevésbé szivesen (és miért) egy olyan orvoshoz, akinek esetleg pont ugyanaz a betegsége van, mint amivel te is fordulsz hozzá. Emiatt szimpatikusabb egy beteg számára vagy ponthogy nem? Köszönöm a válaszokat, véleményeket!:)

2023. ápr. 7. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha pl. a szemorvos csak szemüveggel lát jól, de nem is előny.
2023. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen betegségekre lehet itt gondolni, amit már ránézésre is felismer az ember.


Nem tudom azt mondani, hogy hiteltelen a ragyás bőrgyógyász, mert dögivel vannak az olyan háziorvosok is, akik el vannak hízva/ dohányoznak / isznak.


Szerintem különválik a kettő, mert magadra nem úgy nézel mint egy páciens. Ha nincs az a mentális jelenlét, hogy a foglalkozz a testeddel, akkor mindegy, hogy mennyit tudsz róla.


Ilyen tekintetben nekem többet számít az, hogy hogyan kommunikál elsősorban velem, mennyire ad tiszta képet az állapotomról, úgy önmagában mennyire érzem azt, hogy valóban működik a terápia.

2023. ápr. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan szerzett betegségről van szó, amely az önhibáján kívül lett, akkor nem zavar, amíg a munnkáját maradéktalanul el tudja látni. Például ha egy szemész szemüveges, az nem baj egyáltalán.

De ha önhibájából szerzett betegségről van szó, az már elgondolkodtató.

2023. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Legalábbis vicces, amikor bemegy a 35-40 kilós súlyfeleslegével a belgyógyász dokker a tévébe, és megmondja a tutit, hogy ne együnk három gombócot a töltött káposztából, csak kettőt. Mondom, jó, és a Doktor úr hányszor kettőt eszik jó karéj kányírrel?😁 (True story, jó pár évvel ezelőtt láttam ilyet. Azt hittem, leesem a székről.)
2023. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pl. ha dietetikus és egy nagydarab az illető, akkor az számomra hiteltelen lesz.
2023. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a kezelőorvosomnál kutatok és írom a szakdolgozatomat olyan témában, amiben érintett vagyok.:D

Pont azért , mert én is több orvosnál megfordultam előtte .

2023. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!