Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző hogy egy...

Mennyire jellemző hogy egy szakorvos a saját szakterületébe eső betegségtől szenved?

Figyelt kérdés
Pl cukorbeteg diabetológus, skizofrén pszichiáter...
2021. aug. 18. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ismerek olyan háziorvost, aki már fosott és hányt
2021. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Hát most a skizofrén pszichiáter pont rossz példa, de szemüveges szemészt láttam már, meg amúgy őket is megtalálhatják ugyanazok a betegségek mint minket, meg ők sem élnek feltétlenül egészségesebben, pl. láttam már dohányzó orvost. De, hogy ez mennyire jellemző, azt nem lehet megmondani, szerintem nem olyan gyakori.
2021. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Diabetológusoknál gyakori az evészavaros múlt például. Gyógytornászoknál (tudom, nem orvos) általában van a családban érintett beteg.


De hogy konkrétan a doki abban szenvedjen, amire szakosodott, az nem gyakori a legtöbb területen.

2021. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
nekem a szemészem full kancsal
2021. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Azért előfordul. Pl traumatologust baleset ér vagy ortopédusnak kopnak az ízületei. Radiologusok(ők minden teruleten ott vannak végülis) között van akinek melldaganata van vagy sclerosis multiplexe van.


Olyan inkább előfordul, hogy néhányan az átlagosnál betegesebbek(egy kollégámnál pl crohn, cukorbetegseg egyszerre van jelen és még a cipője is kopasnak indult-egyébként ortopéd orvos).

2021. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
A cipésznek lyukas a cipője:)
2021. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A fodrásznak szar a haja.
2021. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál gyakori dolog ez, akkor miért hihetetlen pszichiáternél?
2021. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nagy ördöngősség ez. Általános orvosit végzi el. Szakvizsgát bármikor tehet. Nyilván olyannal foglalkozik, ami érdekli. A saját betegség, az sokszor ilyen.
2021. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!