Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb alapon elvégzett epehólyag...

Tb alapon elvégzett epehólyag műtét után mennyit vár el az orvos "tiszteletdíjként"?

Figyelt kérdés

Február elején egy nagyobb rosszullét után mentem el magánúton belgyógyászhoz, majd hasi ultrahangra. Az ultrahangon kiderült, hogy van egy nagyobb epekövem, ami beakadt. A doki azt mondta,hogy alapjáraton nem javasolja az epehólyag eltávolítást, de mivel fiatal vagyok (29 éves), és rossz helyen van, mégis ezt tanácsolja. Azt is mondta kérjek másodvéleményt, de pár hónapnál tovább ne várjak vele.

Ezután március elején ismerősön keresztül kerestem fel TB alapon sebészt, aki szintén erőltette és sürgette a műtétet, így megbeszéltünk időpontot április elejére.

A műtét előtt kábé húsz perccel találkoztam vele,utána pedig a műtét utáni kötelező vizeten, és másnap mikor hazaengedett.

Előtte nem jelezte,hogy várna tiszteletdíjat, de a varratszedésre már nem a kórházi, hanem a magánrendelésére hívott be.

Tudom,hogy szerencsés vagyok, hogy ilyen közeli időpontot kaptam, viszont túl sokat nem foglalkozott velem a sebész, kábé a munkáját látta el. Illetve korábban sem jelezte semmilyen módon,hogy várna tőlem tiszteletdíjat, viszont a fentiek alapján egyértelműen igen.

Epekő műtétnél mennyi az annyi? Mire számíthatok, mennyit fog elkérni tőlem? Gondolom készpénzben kell majd odaadnod, tehát úgy kell készüljek.



2023. ápr. 10. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
500 ezer forint korul
2023. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

“ de a varratszedésre már nem a kórházi, hanem a magánrendelésére hívott be.”


Nem vagy szerencsés, hogy közelebbi időpontot kaptál.

Köteles a varratszedésre a megfelelő napon időpontot adni. Amit lehet, hogy nem ő fog elvégezni.

A varratszedésnek megvan az ideje a gyógyulási folyamatban. Nem mindegy, hogy mikor szedik ki.


Tehát, ha a történet igaz, akkor az orvos trükközik, csal. Kérj másik időpontot TB-re, ahol műtöttek! És azt próbálja meg, hogy ezt megtagadja, vagy azt hazudja, hogy nincs!

2023. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A magánrendelés honlapján nézd meg az árjegyzéket. Nem várhat el többet, mint amennyi a magánrendelésen a konzultáció díja. Ha nagyon elégedett voltál a munkájával, akkor vigyél neki valamilyen igényesebb dobozos csokit vagy kávét.

De egyébként nem vagyok biztos benne, hogy etikus, hogy a magánrendelésére hívott be. Ha a tb-s rendelésre hívott volna, akkor azt mondanám, hogy kB 8ezer forint értékű ajándékkal érdemes készülni, annál többet adni vagy elfogadni nem törvényes, úgy tudom.

2023. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, most: ha ő kér a varratszedésért pénzt, akkor az bűncselekmény. Ha te adsz neki, akkor rád is vonatkozik.


Olyan munkát utalt magánba, ami a munkahelyén elvégzendő kötelessége. Akkor van vége a műtéti eljárásnak, amikor kivette a varratot. Annak meg szabályozott ideje van, hogy hány nap múlva!


Eszedbe ne jusson, hogy fizess neki! A magánba meg ne menj el!


Ugyanis ő a kórházi protokollba fogja a lapodra beírni, mintha ott szedte volna ki!


És az ilyen briganti szarháziak miatt szívnak a normális orvosok.

Melyik kórház ez?!

2023. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs, te meg hülye vagy, ha ebbe belemész, és egy fillért is fizetsz!
2023. ápr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kórház-orvos nevét nem fogom közzétenni érthető okokból.

A varratszedésre a műtét után kábé két héttel kaptam időpontot, mivel szabadságon lesz, de ezzel nem volt gondom.

Sajnos mikor mondta,hogy hova kell menjek és mikor nem esett le,hogy ez a magánrendelése, csak amikor hazaértem és rákerestem.Viszont árlista nincsen közzétéve, mert nem egy magánkórházban van a rendelése.

A kérdést azért tettem fel, mert számomra baromi etikátlan ez a megoldás, és szívem szerint egy fityinget nem fizetnék, de mivel ismerősön keresztül jutottam el hozzá az ismerősnek sem szeretnék kellemet perceket okozni.

Naivan azt hittem,hogy ha tb alapon műtenek meg, akkor sem nem adhatok, sem nem kérhet tiszteletdíjat.

2023. ápr. 10. 14:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyi még hozzátennék, hogy nem a varratszedés időpontjára gondoltam,hogy szerencsés voltam, hanem a műtétnek, mert egy hónapot vártam, nem félévet.
2023. ápr. 10. 14:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatsz, és nem is kell adnod semmit.
2023. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez egy átverés, súlyosan meg lettél vezetve. Magánrendelésére is visszarendelhet, ott is kiszedik a varratokat, csak ott fizetni kell érte, TB alapon meg nem. De amúgy mondok valamit. Ha magánellátásra mész is, ott a varratszedés ingyenes,ezt a műtéti díj tartalmazza, illetve az ezutáni első kontrollt ahol megtörténik a varratszedés. Egyébként meg bemehetsz SZTK-ba is sebészetre, ott is kiszedik. Az eleve feltünő, ha a varratszedés máshol van, mint a műtét.
2023. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább azért kaptál hamar időpontot mert beakadt az epekő, ami veszélyes lehet. Gondom a műtétet kiíró orvosnak meg kell határozni hogy az eset mennyire sürgős. Van amivel nem lehet várni fél évet.

A hálapénz illegális. Ne is törd ezen a fejed.

2023. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!