Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogszerű-e, hogy a szakorvos...

Jogszerű-e, hogy a szakorvos nem fogadta el a felhőben lévő beutalót?

Figyelt kérdés

Háziorvos utalt be az allergológiára. A beutalót felhőbe adta, de ki is nyomtattattam a szakorvos kérésére, mert nem akarták elfogadni a felhőben lévőt. Amikor megérkeztem az időpontra, odaadtam a beutalót, mire visszaadta és kiderült, hogy rosszat hoztam el. Ellenben a felhőben még mindig megvolt a beutaló, amit mondtam is neki. Erre ő azt válaszolta bunkón, hogy ők nem felhőznek. Megkérdeztem, hogyhogy, amire nem kaptam normális választ. Így vizsgálat nélkül távoztam.

A kérdésem az, hogy jogos-e, hogy az egyesített egészségügyi intézményben nem fogadják el a felhőben lévő beutalót és megtagadják a vizsgálatot?



2023. ápr. 20. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen nem jogos.
2023. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Bármilyen beutalót kaptam, mindig adtak hozzá papírra nyomtatottat is.
2023. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Itt nálunk egyáltalán nem működik a beutaló felhőbe történő küldése, míg a gyógyszer igen.
2023. ápr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
A beteggel kiszúrás az egész felhő beutalósdi, és sajnos el is küldhetnek ilyen esetben, hiszen nincs beutalód. A felhőhöz sok intézmény szakrendelése nem fér hozzá ily módon és így nem is tudják lekérni. Patt helyzet, de a helyedben azt csináltam volna, hogy hazamegyek, kinyomtatom és vissza. Az eü. oldalon állva azt gondolom, hogy ez nagyon nem jó így, nem igazán jó érzés ellátatlanul beteget hazaküldeni ilyen bagatel dolog miatt.
2023. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem köthet bele a szakorvos, hogy a beutalót milyen formában kapja meg.

Az orvosok nagy része megszokta az A4-es papírt, de kutyakötelesége elfogadni azt ami a felhőben is szerepel. Minden orvos hozzá fér a felhőhöz.

Emiatt még fel is jelentheted.

2023. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Nemcsak hogy nem jogos, de etikátlan dolog is az egész úgy ahogy van.
2023. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez még nem elfogadott formája a beutalónak.A doki nem fogja keresgetni a számitó gépen,mi is a problémád .
2023. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Szerintem jogszerű.
2023. ápr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!