Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Iskolai kötelező orvosi...

Iskolai kötelező orvosi vizsgálatkor milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hajlandó egy idegen nőnek/férfinak fehérneműig vetkőzni. Rendszeresen járok orvoshoz, van saját orvosom, akivel elég bizalmas a kapcsolatom, hogy esetleg megvizsgáljon. Nincsen semmi panaszom, mégis kötelezővé teszik.

Nem rég voltam teljeskörű vizsgálaton, semmi problémám nincsen, mégis kötelezővé teszik a vizsgálatot.

Milyen jogaim vannak? Mondhatok nemet? Esetleg mi van ha meg sem jelenek?



2023. ápr. 22. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Ezt a törvény írja elő.Majd közlik a szüleiddel.Mivel nem vagy 18,ők felelősek érted.A törvény megszegéséért a szüleidet vonják kérdőre .

DE ha majd munkába akarsz járni,ott is van előtte orvosi vizsgálat.

Amíg ezen nem veszel részt,munkába sem állhatsz.Ott is az előírt orvoshoz kell menni (üzem orvos) nem szabadon választott.

2023. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

9

Az ilyen f@szok miatt kerülik az emberek - ha tehetik - az orvosokat.

11

Az üzemorvosira maguk az orvosok is nagy ívben tesznek - kivéve néhány munkahelyet, ahol tényleg valóban fontos. Nálunk kijön a suliba a doki, másfél óra alatt lezavar 50 embert és kész. Elég jó pénz van benne, pikk-pakk megvan. Mi persze örülünk, mert ki a franc akarja, hogy egy idegennel bizalmaskodjon.

2023. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat.


17 éves vagyok, nő.


Nem a szemérmességgel van problémám (bár sosem voltam az a magamutogató fajta), hanem az orvos megalázó, gusztustalan stílusával. Az iskolai orvos rendszeresen bántott verbálisan és elfogadhatatlan módon ordított többször is velem, mostmár betelt a pohár.


5, 8 és 9-es pedig remélem rettentően humorosnak és intelligensnek tartja magát. Gondoljátok végig, mit basztatok el az életekben, hogy ilyen ember lett belőletek.


További szép napot!

2023. ápr. 23. 12:48
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
Miben nyilvánult meg konkrétan a verbális bántás és a megalázó stílus?
2023. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ugatott velem, mint a kutyával, hogy mennyire szar ember vagyok (mert nem vettem le a harisnyámat) , anyámnak meg sem kellett volna szülni, zárt osztályra kéne küldeni, életképtelen vagyok (szinten az előző ok miatt) és bunkó is.

Emellett pánikbeteg vagyok (pszichiáter állapította meg, papírom van róla, nem csak egy "öndiagnózis") és beküldött hozzá egy tanárom, mert rohamom volt.

(Úgy nyilvánul meg a roham, hogy zihálok, nem bírok beszélni, elveszítem a valóságérzetem, azt sem tudom hol vagyok. Emellett nem csak roham alatt, de egy szimpla szorongással rendelkező ember sem tud a másik szemébe nézni, nemhogy ilyen helyzetben.)

Elkezdett velem elfogadhatatlan stílusban ordítani, hogy azonnal nézzek a szemébe, ha hozzám beszél, mekkora egy tapló vagyok, hogy ennyire nem vagyok képes, takarodjak onnan, élnem sem kéne.

A leginkább felháborító ebben, hogy egy orvos. Mentális és testi probldmákkal is foglalkozik elvileg, legalábbis ez lenne a dolga az iskola szerint. Tisztában kéne lennie a mentális problémákkal, főleg, ha ott van róla a papír a kezében.

2023. ápr. 25. 22:36
 16/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező részt venned a vizsgálaton!

Jogod van megtagadni!


Ebben a maratoni hosszúságú topikban ez részletesen ki lett beszélve! Olvasd el!


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__812..

nov. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!