Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy ennyire fáj a...

Normális, hogy ennyire fáj a benőtt köröm lézeres műtétje?

Figyelt kérdés

Direkt maszekra mentem, hogy hatékony legyen a műtét és hogy ne fájjon.

Elfeküdtem a műtőágyon, az orvos beadta a lábujjamba a helyi érzéstelenítő injekciót. Kevés zsibbadást éreztem, ráadásul mikor a doki azzal a nagy ollóval piszkálta, mondtam hogy fáj. Rendesen szúrt. Akkor még vártunk, nyomkodta a lábujjamat.


Utána megint nekiállt. Hangsúlyozom, hogy végig csukva volt a szemem, oda sem néztem, nem gondoltam semmire, kizártam a külvilágot. De ahogy nekiállt, megint rettenetes szúrást éreztem, mintha tűkkel trancsíroznák a körmömet, a húsomat. Akkor megint szóltam, megint nyomkodta, vártunk. Azzal jött az orvos, hogy 7 mm helyett így is 8 mm érzéstelenítőt adott (amit kétlek.) Megkért, hogy próbáljam meg megmozdítani a lábujjamat, rendesen mozgattam, úgy ahogy csak mozgatni lehet. Ekkor egy pillanatra összenézett a doktor és az asszisztens.


Véletlenül sem adtak volna még egy 2-3 mm fájdalomcsillapítót. Olyanokat mondott az asszisztens, hogy ezt egy hat éves is kibírja, meg hogy legyen már önuralmam. Én csak annyit válaszoltam neki, hogy amikor a törött bokámat rakták helyre (felvágták, összecsavarozták) az sem fájt ennyire, mivel nem spóroltak az érzéstelenítővel (ami egyébként sztk-án volt.)


Megint nekiállt a doki, mondtam hogy hazamegyek, de erősködött, az asszisztens olyanokat mondott, hogy le kell vágni a lábam ujját, én meg mondtam hogy rendben, azt legalább nem fogom így érezni. Már olyan ideges voltam, mondtam oké, akkor csinálja, de az elejétől a végéig éreztem. Mintha feltépték volna az egész körmömet, mintha nyúztak volna. Pár perc volt, de többnek tűnt. Továbbra is hangsúlyozom, csukva volt a szemem, tehát nem láttam semmit, nem képzeltem be. Egyszerűen csak fájt. A legvégén ahogy leégette mindkét oldalon a körmömet, végigszenvedtem az egészet, mintha a csontomat mardosták volna.


Bekötötték, aztán menni kellett fizetni, 59 ezret kértek el ezért. Ennyi pénzért nem akartam érezni a köröm kivágása, égetése közben semmit. De arra már smucigok voltak, hogy pár csepp fájdalomcsillapítót beinjekciózzanak.


2023. ápr. 24. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ezek szerintem sarlatánok voltak az elmondásod alapján.


Szerintem nem normális.

2023. ápr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erről a sztoriról eszembe jut az, hogy amikor maszekba voltam nőgyógyásznál, akkor kvára fájt a vizsgálat és az ára is, amikor meg a kórházban sztk-n ingyért, szinte meg sem éreztem.


Abból is az volt a számomra a tanulság, hogy nem mindig a drágább a legjobb...


Én a kérdező helyében elmennék az sztk-ba és megmutatnám a lábujjamat vagy egy másik dokinak, de mindenképpen és sürgősen!!

2023. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy az érzéstelenítő nem volt jó.


De nem értem, hogy ha látják, hogy simán mozgatod a lábujjadat, tehát nem hatott az érzéstelenítő, akkor hogy nem csináltak semmit a mészárláson kívül illetve hogy kezdhették el egyáltalán ?!


Nekem ez olyan szörnyű és életszerűtlen!


Tuti nem adtam volna érte 59 ezret és még finoman fogalmaztam.

2023. ápr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem normális. Nem hatott valami miatt a szer, az oké, de basszus akkor visszarendelem a beteget, vagy ellenőrzöm, hogy biztosan jó szert adtam be, stb, esetleg felszívok fecsibe másikat. Az itt a nemnormális dolog, hogy ennek ellenére végig nyomták mindenféle kontroll nélkül és még neked okoznak lelkiismeret furdalást. Amúgy lehet panaszt is tenni, meg sok helyen véleményt is lehet írni.
2023. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Sajnos valamit nem jól csináltak, nekem évekkel ezelőtt a vállamban egy besült faggyú mirigyet vágtak ki SZTK ellátásban semmit nem éreztem, máskor meg magán fogorvosi klinikán ciszta műtétet csináltak pénzért!!! nem volt jó az érzéstelenítés nem lehetett kibírni ezért nem fejezték be összevarták és megcsináltattam másik rendelőben altatásban, ez sokszor orvos függő lehet jó orvos az SZTK-ba de lehet hanyag túlterhelt orvos is privát. Ha magán orvost keresek mindig megnézem a rendelő véleményezêseit ez kb 90% bejön.
2023. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt figyeltem meg, hogy némelyik orvos, fogorvos amolyan nevelési célzattal kicsit jobban hagyja szenvedni, aki az ő meglátása szerint későn fordult orvoshoz vagy valami hasonló kaliberű bűnt követett el. Maszekban is.
2023. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Melyik maszek volt ez?


Csak hogy oda biztosan ne menjek...

2023. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7# Kardirex, Győr…


Anyám jelentett be, azt mondta ez jó lesz. Nem tudtam, hogy nem nézett rá az értékelésre / véleményekre, mert akkor látta volna hogy milyen sok embernek volt rossz tapasztalata. Most már mindegy… Egy biztos, elkerülöm azt a helyet. Remélem előbb - utóbb az összes ilyen hentes becsődöl.

2023. ápr. 24. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!