Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normálisan nő a körmöm?

Normálisan nő a körmöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok október elején felakadt a körmöm és felpattant az egész majdnem teljesen (fityegett). Sürgősségin levették teljesen az egész körmöm. Egyelőre nem fáj egyáltalán, bár tapasztalat és hozzáértés nélkül elég “furán” nő és kezdtem aggódni miatta. Valakinek hasonló esete/tapasztalata/véleménye? Köszönöm előre is.


Csatolok pár képet ide: [link]

[link]



#köröm #Benő #körömlevétel #Körömbenővés
2022. dec. 9. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Van rajta egy gombagyanús folt. Várd meg, amíg végignő, mert csak úgy lehet látni, mi lesz belőle. Egyébként rosszul ápolod a körmödet, túl rövidre van vágva, nincs a környéki bőr letisztítva, összességében ronda. Keress fel egy manikűröst.
2022. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Manikűröst mi célból kéne felkeresnem? Kétkezű munkás férfi vagyok. Nem azt mondom okom van rá hogy ápolatlan kezeim legyenek de ha megmagyaráznád miken kéne változtatnom megköszönném. Azért vágom rövidre, mert épp azért esett le a körmöm, mert a kellettnél nagyobb volt és beakadt.
2022. dec. 9. 10:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik körmöd túl rövid, de összességében rondára, egyenetlenre van vágva, és azt a fehér bőrréteget le lehet onnan szakszerűen reszelni.
2022. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de még mindig nem nyugodtam meg, hogy természetesen nő-e az új köröm alakra, formára vagy valami anatómia magyarázata van-e ennek a folyamatnak. (Persze orvos valószínű ha látná hamarabb magyarázatot adna, de míg nincs baj addig érdeklődöm)
2022. dec. 9. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd ha nagyobb lesz, betölti a rendelkezésére álló teret. Középről egy kicsiből indult ki, és úgy tölti be a teret fokozatosan hosszában és széltében is.
2022. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden információt és idődet köszönöm amit rám szántál! Szép hétvégét!
2022. dec. 9. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normálisan nő és nem hiszem, hogy az gomba, az a rész valószínűleg amikor megsérült a körmöd, akkor a körömágy is megsínylette a bőröd alatt, szóval, ahogy elkezdett újonnan nőni alulról felnőtt az a sérült rész, de a sérült rész alatt meg szépen egészségesen nő, szóval a sejtek nem roncsolódtak maradandóan, amik termelik a szarut.
2022. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy időt szántál és kielemezted a problémám.
2022. dec. 21. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!