Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha folyamatos táppénzen...

Ha folyamatos táppénzen vagyok, akkor a kifizetésekről nem lehet kérni kimutatást? Pl. mennyi a napibér, amivel számolnak, aztán miket vonnak le, a családi adókedvezmény feltüntetése stb.

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes vagyok, folyamatos táppénzen. A munkáltatóm nem ad bérpapírt, mert nem ő a kifizető. Kértem a TB-től, akik kiküldtek egy hatósági bizonyîtványt, melyen a következők szerepeltek:


A példa kedvéért;

pl. Márc. 1.14-ig bruttó 100.000, melyből utalva nettó 95.000. ekkor.


Semmi több. Nekik nem áll módjukban kirészletezni, hogy mennyi a bruttom, ebből mit vonnak le stb., Mint egy bérjegyzéken.


E-bérjegyzék nem működik.


Sehol nem látom, mikor mennyit vonnak és mire. Azt sem tudom mennyi a napibérem. Én kiszamoltam magamnak, de tuti ok nem annyit számoltak, mert jóval kisebb összegek érkeznek, S a családi adókedvezmény összeget sem látom soha. Néha, 2 ezerrel több az összeg, nem rendszeresen, csak néha. Tehát nem jön ki a havi 10 ezer sehogy, pedig annyi adót tuti levonnak, tehát járna. Mondták, H menjek be személyesen, de nem vok jól, sokat fekszem, egyelőre nem néz ki úgy, H be fogok tudni menni személyesen.


Kitől lehetne kérni ilyet?


2023. ápr. 29. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked nem működik E-bérpapír vagy senkinek?
2023. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem biztosan nem. Már írtam ez ügyben az illetékeseknek lassan 30 napja, úgyhogy választ kellene kapnom, hogy mi a baj az e-bérjegyzékkel.
2023. ápr. 29. 14:11
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, hogy azt máshol kell megnézni, de a Nav vagy a TB biztosan tud segíteni, hívd fel őkez.
2023. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A tb-t már kérdeztem, S le is írtam, az volt a válaszuk, hogy nem áll módukban ilyet kiállítani. A NAV ilyennel nem foglalkozik.
2023. máj. 2. 23:21
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, csak ez fura, mert az ügyfélkapun minden fent kell legyen.

Ezt már próbáltad?

[link]

2023. máj. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 - Nagyon köszönöm a linket. Nem ismertem. Ezen belül pontosan melyik opciót kellene választanom? Mert sajnos bérjegyzéket, vagy elszámolást stb.nem találok.
2023. máj. 3. 10:49
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bérjegyzéket nem is fogsz, mert ez már a TB-re tartozik. Nem tudom melyik menü, mert sosem néztem még.
2023. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyen részt nem találok benne, de köszönöm.
2023. máj. 3. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!