Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jár-e nekem ebben az esetben...

Jár-e nekem ebben az esetben adókedvezmény,illetve közgyógy ellátás?

Figyelt kérdés
Tavaly volt mélyvénás trombózisom,terhesség alatt. Írtak fel xarelto vérhígítót aminek az ára 5600ft,de mivel csak 28 szem van egy dobozban több mint 10ezer forint egy hónapban és ezt nagyon soknak tartom. Illetve,ha gyesen vagyok itthon,jár -e nekem valami adó kedvezmény? Illetve ezeknek mi a menete?
2021. okt. 26. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem jár. Van vérhígító 1000 Ft alatt, azt kell felíratni.
2021. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem én mondom meg az orvosnak,hogy mit írjon fel. Ez nem gyerek játék!
2021. okt. 27. 06:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Ki írja fel a gyógyszert? Van javaslatot hozzá? Normatív, vagy eü emelt?

Csak azért kérdezem, mert a háziorvos csak javaslat alapján írhat fel gyógyszert eü emeltre. Tehát ha háziorvos írja fel, akkor menj vissza a szakorvoshoz, írasd fel nála, illetve kérj javaslatot, úgy sokkal olcsóbb.

A gyerekre jár adókedvezmény, de azt csak akkor tudod igénybe venni, ha gyeden vagy, vagy a párod.

Bizonyos betegségekre is jár, de azt a diagnózis BNO kódja alapján tudod megnézni:

[link]


De itt is igaz, hogy érvényesíteni csak akkor tudod, ha van adóköteles jövedelmed.


Közgyógy alapból csak azért, mert beteg vagy, vagy gyesen vagy, nem jár. Viszont alacsony jövedelemnél az önkormányzatnál lehet kérni. Itt megtalálod, ki kaphat:

[link]

2021. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a baj,hogy Eü.támogatással ennyi,van hozzá javaslatom is.
2021. okt. 27. 07:58
 5/11 anonim ***** válasza:

#4: Ezt nem igazán értem. A házipatika.com-on (ezt szoktam nézni, mivel naprakésznek láttam eddig) a 20 mg-oshoz azt írják (28 szemes): Tájékoztató fogyasztói ár: 18903 Ft


Az EÜ emelt az 10%, tehát 1890 Ft.

2021. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig nem. Kaptam rá támogatást és 5600 forintot fizettem. Receptet kaptam és az a rumblika volt be x-elve ,hogy EÜ.tamogatott,és nem a teljes ár.
2021. okt. 27. 08:48
 7/11 anonim ***** válasza:

De melyik támogatott volt beikszelve? A normatív, vagy az eü emelt?

Eü emeltre nem szabadna ennyinek lennie.

A gyógyszertári blokkon is ez szerepelt?

2021. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eü emelt
2021. okt. 27. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Közben megtaláltam, nekem furcsa, hogy csak 70% támogatás jár rá. Nekem minden eü emelt gyógyszeremre csak 10%-ot kell fizetnem.

[link]


Akkor más nincs, ha olyan egy főre eső jövedelem, akkor az önkormányzatnál kell kérni közgyógyot.

2021. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az adókedvezményt a párom igénybe veheti? Neki van munkahelye.
2021. okt. 27. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!