Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a betegszabadság / táppénz...

Ha a betegszabadság / táppénz ideje alatt hónap váltás van, akkor az előző haviról a papírt el kell juttatni a munkáltatóhoz akkor is, ha csak később járna le a teljes időtartam?

Figyelt kérdés
Április 26. óta vagyok betegszabin, eleinte úgy nézett ki, hogy csak péntekig, esetleg keddig lesz rá szükség. Abban maradtam az orvossal, hogy kedden felhívom, és megbeszéljük. Jeleztem a munkáltató felé, hogy egyelőre addig írt ki az orvos. A biztonság kedvéért megkérdeztem, mennyire sürgősen kell a táppénzes papírt bemutatni, azt mondták, az áprilisra vonatkozót legkésőbb május 3-ig. Viszont nem lettem jobban, szükségem lenne ezen a héten is a betegszabadságra. Ilyen esetben akkor is le kell mennem külön az áprilisi papírért, ha erre a hétre is végig kiírna az orvos? Kétszer le kéne mennem? Nem elég a végén? Nem fertőző problémám van, de ha az orvosnál elkapnék valami fertőzést is, az jelen helyzetben tuti kinyírna.

2023. máj. 1. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, aki pl kómában fekszik az is mutassa be?

Bejelentetted az elején, hogy beteg vagy, amíg nem mész vissza, eszerint járjanak el. Hülyeség ilyeneket előre közölni, hogy "meddig írt ki", azt nem tudja senki előre, hogy úgy is lesz-e.

2023. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!