Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb kifizetőhellyel nem rendelk...

Tb kifizetőhellyel nem rendelkező munkáltató nem hajlandó a táppénz elintézésére (pl.3 napon belül továbbítani), a betegszabadság már régen lejárt. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A munkáltató közölte, hogy járjak utána magamnak, ha táppénzt szeretnék kapni. Elkezdtem utánajárni, noha sokszor felkelni sem tudok (17. hetes kismama) és az oeptől kapott nyomtatványokat hiányosan töltötték ki, az oep visszadobta, valamint közölte, hogy még az oep kiskönyv eredetije vagy hiteles másolata is kell. Felhívtam ennek fényében a céget, azt a választ kaptam, hogy az oep kiskönyvem eltűnt, és töltsem ki magamnak a papírjaimat. Az eredeti táppénzes papírjaim amit az orvostól kaptam nem merem beküldeni a céghez, nehogy azok is eltűnjenek, másolat viszont van náluk. Mit tehetek?
2009. nov. 2. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ezt a munkáltató köteles intézni az oeppel. A nyomtatványon is a munkáltató nyilatkozik és igazolja a korábbi időszakra kifizetett munkabéreket. Neked még csak be sem kell vinned az oephez, nekik kell mindent intézniük! Ha nem működnek együtt, tégy bejelentést az oepnél, ők majd jól megbírságolják őket. Anno az én munkáltatóm is hiányosan küldte be a papírjaimat, egymás után többször (gondolom így akartak kicsinyes bosszút állni, amiért teherbe mertem esni), aztán kaptak egy csini bírságot.
2009. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De a "kiskönyv" nem tűnhetett el -
2017. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Készíts hiteles másolatot
2017. jan. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!