Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Adhatok plazmát, ha véradásból...

Adhatok plazmát, ha véradásból kizártak?

Figyelt kérdés

Egy régebbi szívproblémám miatt, mikor vért akartam adni, egyből beírták a rendszerbe hogy végleg eltiltottak a véradástól.

El se mondhattam, hogy pontosan milyen probléma is volt, illetve hogy az orvos szerint tökéletesen helyrejött a szívem, jobb lett mint eredetileg. (A műtét előtt, mikor még nem derült ki a probléma, voltam már vért adni)

Plazmaadás alkalmasságinál látják, hogy nem adhatok vért?

Mert ha nem, akkor nem említem meg azt az 5 évvel ezelőtti kis műtétet.



2023. máj. 4. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Magánrendelőben csak annak a rendelőnek az előzményi leleteit látják, mást nem. De ne menj plazmát adni, a tested kifacsarása.
2023. máj. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem akartam feleslegesen menni, de akkor nem lesz gond.

Biztos nem fogok rendszeresen, amúgy is inkább vért adnék ha lehetne.

2023. máj. 4. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzéssel tölt el, ha valaki plazmát akar adni, mivel egy rokonom rendszeresen plazmából készült készítményt kap. Plazmát adni akkor lehet, ha egy éven belül adtál vért. Azonban, ha kizártak korábban véradásból, azt okkal tették. Nem érdemes eltitkolni betegségeket, mert lehet hogy aki kap a feldolgozott plazmádból megbetegszik.
2023. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
180 napig tudsz adni véradás nélkül plazmát.
2023. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!